Технології

Робот-пожежник SAFFiR готується вперше зробити крок у вогонь

Протягом декількох років фахівці з Політехнічного університету Вірджинії та університету Пенсільванії, що працюють за замовленням від Дослідницької лабораторії ВМФ США (US Naval Research Laboratory), ведуть розробку протипожежного автономного робота, який може ефективно і самостійно діяти в надзвичайній ситуації всередині замкнутих внутрішніх приміщень і відсіків військових судів. І незабаром новий варіант робота SAFFiR (Shipboard Autonomous Firefighting Robot), що отримав масу удосконалень апаратної та програмної частини, в рамках програми польових випробувань готується вперше у своєму “житті” зробити крок у відкритий вогонь.

SAFFiR demonstration - NRL Laboratory for Autonomous Systems Research (LASR)

Завдяки наявності системи з різноманітних датчиків, робот SAFFiR буде в змозі переміщатися і зберігати своє вертикальне положення при великому куті крену корабля або при сильній хитавиці. Датчики іншого типу дозволять роботу орієнтуватися в просторі і бачити навколишнє середовище в умовах сильного задимлення або сильної засвічення від відкритого полум’я.

Читайте також: Для порятунку людей з палаючої будівлі пожежники будуть сильніше роздувати вогонь

В даний час студенти обох університетів, що працюють під керівництвом досвідчених професорів та інших фахівців, розробили і продемонстрували роботу складних алгоритмів системи управління робота SAFFiR, що дозволяють йому самостійно пересуватися по поверхнях штучного і природного характеру, виявляти, огинати перешкоди і прокладати найбільш оптимальні маршрути для пересування.

Серйозної модернізації піддалася і апаратна частина робота, який замість сервоприводів отримав нові штучні м’язи, що дозволяють йому виконувати такі дії, як відкривання дверей, розмотування пожежного рукава і утримання наконечника брандспойту. Крім цього, для захисту компонентів робота від відкритого полум’я була розроблена спеціальна гума, з якої можна сформувати виріб будь-якої форми і яка витримує нагрівання до температури в 500 градусів за шкалою Цельсія.

SAFFiR demonstration - NRL Laboratory for Autonomous Systems Research (LASR)

Читайте також: Цікаві факти про пожежу

В даний час робот SAFFiR проходить завершальні етапи програми лабораторних випробувань, в ході яких ведеться остаточне налагодження алгоритмів програм системи управління і допрацьовуються деякі вузли його конструкції. По завершенню цієї програми робот відправиться на реальний випробувальний полігон, в ролі якого буде використано старе списане морське судно, де йому доведеться зіткнутися з реальною пожежею і вперше у своєму “житті” зробити крок у відкритий вогонь.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button