Технології

Вчені з’ясували, що інверсійні сліди літаків роблять істотний вплив на клімат

Хіміотраси, хімтрейли – про це багато писалося, як і про те, що вони чинять згубний вплив на клімат, але офіційна наука відкидала таку можливість, кажучи, що ніхто і нічого не розпилює, а так звані “хіміотраси” всього лише – інверсійні сліди літаків які не впливають на клімат планети. Але ситуація вже змінилася – дослідники з Університету Reading довели, що літаки, а вірніше їх “інверсійні сліди” вносять великий вклад у глобальне потепління.

foto_cikavosti_20.06.2014-09_resized

Інверсійні сліди, як з’ясували експерти університету, формуються тільки в областях неба, де повітря дуже холодне і вологе у висхідних потоках повітря навколо області високого тиску.

Ці сліди від пролітаючих лайнерів, накладаються один на одного і можуть залишатися в повітрі протягом багатьох годин, перетворюючись на справжній тонкий хмарний шар.

Читайте також: Гібридний GT4 — літак майбутнього

Отримані дані свідчать про те, що політики повинні розглянути зниження викидів вуглецю авіацією і зробити паливо менш шкідливим для навколишнього середовища.

Крім того, дослідження показали, що вплив на зростання глобального потепління, викликане інверсійними слідами авіалайнерів може бути настільки великим, що у багато разів перевищує шкоду від авіаційних викидів CO2.

“Якщо ми можемо передбачити області, де пройдуть інверсійні сліди, це може пом’якшити їх вплив за рахунок маршрутизації літаків, щоб уникнути тих областей де точно відбудеться утворення інверсійних слідів”, – говорить Емма Ірвін з відділу метеорології університету.

Так само, як природні хмари, інверсійні хмари відбивають значну кількість енергії, що надходить від Сонця, в результаті чого виникає ефект охолодження, але в той же час відбувається і стримування енергії, яка виходить від Землі в космос в результаті чого виходить ефект глобального потепління.

Детальні розрахунки показують, що в цілому ефект потепління переважає над охолоджуючим ефектом.

У дослідженні, яке опубліковане в журналі IOP Research Letters, дослідники підрахували, що мала авіація чинить менший вплив ніж більші повітряні судна.

Наприклад, для малої авіації, яка утворює інверсійний слід на 32 км в довжину, можна створити альтернативний маршрут, який додасть 322 км до траси польоту, але зате буде в 10 разів менше штучних хмар створених інверсійними слідами. Простіше кажучи альтернативний маршрут матиме менший вплив на зміни клімату.

Для більш великих повітряних суден, які виділяють більше вуглекислого газу і створюють набагато більше штучних хмар, альтернативний маршрут може бути більш переважним і додасть менш 97км до протяжності польоту, що в три рази зменшить довжину інверсійного сліду.

Читайте також: Літаки переходять на електричні мотори

Авіакомпанії мають узгоджувати маршрути польотів і висоту з метеорологами, що б уникати ділянок на яких відбудеться формування “інверсійних хмар”.

Вчені говорять, що, заходи прийняті урядами у всьому світі досі не враховували важливе вплив на клімат інверсійних слідів і створюваних ними штучних хмар, а враховували тільки вплив шкідливих викидів авіацією CO2, в той час, як вплив на клімат інверсійних слідів навіть більши, ніж вплив на клімат викидів авіаційного діоксиду вуглецю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button