Технології

НАСА запускає космічний апарат, здатний вловлювати вуглекислий газ

НАСА завершує приготування до запуску космічного апарату, який повинен відбутися в наступному місяці. Апарат дозволить вченим краще зрозуміти, що рухає змінами клімату на Землі на основі аналізу вуглекислого газу (СО2).

foto_cikavosti_18.06.2014-6-011_resized

Супутник Орбітальної обсерваторії НАСА з вивчення вуглецю-2 (ОСО-2) проходить оснащення перед запланованим на 1 липня запуском з авіабази Ванденберг в Каліфорнії (США). Ця місія – одна з п’яти нових місій НАСА з вивчення Землі, запланованих на 2014 рік. Її мета – зібрати більш детальну інформацію про рівень вуглекислого газу та парникових газів, відповідальних за потепління на Землі, в атмосфері.

 

ОСО-2 «буде вимірювати світову концентрацію вуглекислого газу і буде стежити за його виробленням», – говорить Бетсі Едвардс (Betsy Edwards), виконавець проект OCO-2.

Едвардс додала, що як тільки апарат досягне полярної орбіти на висоті 705 кілометрів над Землею, OCO-2 кожен день буде робити безліч вимірів з допомогою високоточних спектрометрів з похибкою в одну мільйонну CO2.

Читайте також: Землетруси як причина глобального потепління

Дані допоможуть визначити природні джерела СО2 і джерела, пов’язані з життєдіяльністю людини, а також точки його «поглинання»: океани або землю, які витягають газ з атмосфери і зберігають його.

«Якщо з’ясувати, які елементиЗемлі допомагають видалити вуглець з атмосфери, це допоможе нам зрозуміти, чи буде це продовжуватися в майбутньому», – говорить Майкл Гансон (Michael Gunson), вчений проекту OCO-2.

За словами представників НАСА, рівень СО2 в земній атмосфері становить приблизно 400 мільйонних часток, що є найвищим показником за останні 800 000 років. В переважній більшості, відповідальність за це слід покласти на спалювання викопного палива та інші сфери життєдіяльності людини: кожен рік ми додаємо приблизно 40 мільярдів тонн CO2 в атмосферу.

Це занадто багато для точок поглинання CO2: кожен рік вони можуть видаляти лише 20 мільярдів тонн.

«Місія OCO-2 НАСА є новим важливим засобом спостереження, джерелом даних для наукового вивчення Землі та її майбутнього», – додав Майкл Фрайлих (Michael Freilich), директор відділу наук про Землю НАСА.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button