Технології

Вчені створили фарбу з радіаційним охолодженням, яка відбиває 95% світла

Вчені розробили білу фарбу, яка остигає нижче температури навколишнього середовища навіть під прямими сонячними променями. Дослідження опубліковано в журналі Cell Reports Physical Sciencе.

Технологія радіаційного охолодження, яку можна використовувати в комерційних фарбах, може бути менш витратною у виробництві, крім цього така фарба пасивно відбиває 95,5% сонячного світла. Навпаки, комерційні «тепловідштовхуючі фарби», представлені зараз на ринку, відбивають лише 80-90% сонячного випромінювання і не можуть досягати температури нижче навколишнього середовища.

Влітку, а також в регіонах з теплим кліматом в офісах працюють звичайні системи кондиціонування повітря. Вони вимагають енергії, виділяють надлишкове тепло і сприяють кліматичній кризі.

Вчені розробляють фарбу для радіаційного охолодження з 1970-х років. Раніше розроблені зразки не могли відбивати достатньо сонячного світла, щоб функціонувати як життєздатна комерційна альтернатива кондиціонерів.

Для того, щоб створити гідну альтернативу кондиціонерів, група вчених використовувала наповнювачі карбонату кальцію, замість стандартних частинок діоксиду титану. Це допомогло мінімізувати кількість ультрафіолетового світла, яке поглинається фарбою.

Щоб продемонструвати, наскільки добре ці модифікації поліпшили здатність фарби до охолодження, дослідники проводили тести у Вест-Лафаєт, штат Індіана. Зразок фарби залишався на 10 градусів нижче температури навколишнього середовища вночі і принаймні на 1,7 градуса нижче температури навколишнього середовища, коли Сонце знаходилося в зеніті.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button