Відео

Роботи будуть допомагати астронавтам МКС

Японський стартап GITAI зайнявся розробкою роботів з дистанційним управлінням, які візьмуть на себе частину рутинних і небезпечних завдань на МКС.

До 2020 року екіпаж МКС може поповнити цілий загін роботів, який будуть виконувати складні і небезпечні для життя завдання. Це потрібно в першу чергу для того, щоб люди змогли зосередитися на наукових проектах та управлінні космічною станцією. Вчені навіть сподіваються, що роботами вийде керувати віддалено — прямо з Землі. Принаймні, саме це було заявлено метою нового партнерства між Японським агентством аерокосмічних досліджень (JAXA) та стартапом, що розробляють космічного робота GITAI.

Генеральний директор GITAI Шо Наканосе пояснив в інтерв’ю IEEE Spectrum, що «в даний час проблема людських подорожей є найбільш актуальною і глибоко вкоріненою в космічну галузь, а тому ми працюємо над роботами космічної телеприсутності — їх можна зробити набагато більш практичними, ніж автономні боти».

Відеоролики, опубліковані GITAI, демонструють гуманоїдних роботів, які клацають перемикачами, відкривають набори з інструментами і виконують ряд інших нескладних завдань в лабораторії, що імітує МКС. Іноді на допомогу їм приходять люди, але, враховуючи характер дистанційного керування, це допустиме послаблення. Кожен такий робот буде транслювати 360-градусне відео на Землю, щоб оператор міг орієнтуватися на місцевості. Команда запевняє, що знайшла спосіб транслювати записи у високому дозволі на орбіту і назад із затримкою всього в 60 мілісекунд.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button