Технології

Вчені розробляють синтетичний алкоголь, який не має негативних наслідків

За словами вчених, молекула синтетичного спирту, додана в напій, буде давати легкий ефект сп’яніння, що дозволяє розслабитися, але не буде мати негативних наслідків — від похмілля до пов’язаних з алкоголем онкологічних захворювань.

Навіть пристрасний любитель крафтового пива або знавець вина навряд чи посперечається з тим, що в алкоголю немає недоліків, проте незабаром це може змінитися. Згідно The Guardian, вже понад десять років учений і співробітник Імперського коледжу в Лондоні Девід Натт (David Nutt) розробляє синтетичний замінник спирту, який він називає Alcarelle. За його словами, цей винахід може дозволити питущим насолоджуватися усіма перевагами алкоголю, не турбуючись про недоліки і наслідки: від похмілля до пов’язаних з алкоголем онкологічних захворювань.

Алкогольний напій може бути відносно нешкідливим способом повеселитися на вечірці або розслабитися після довгого робочого дня, однак важливо знати міру, щоб контролювати свою поведінку. Надмірне вживання спиртних напоїв може призвести не тільки до похмілля у короткостроковій перспективі, але і до більш згубних наслідків — від хвороб серця до різних видів раку, не кажучи вже про ризик розвитку алкогольної залежності.

За словами Натта, він планує створити молекулу синтетичного спирту для взаємодії з тілом таким чином, щоб уникнути негативних побічних ефектів. Зараз він працює над тим, щоб надати молекулі «піковий ефект», який не дозволяв би тому, хто п’є переходити межу від легкого сп’яніння до сильно п’яного стану. Подібний «синтетичний алкоголь» не буде мати будь-якої токсичності, що запобіжить проблеми зі здоров’ям.

Ученые разрабатывают синтетический алкоголь, который не имеет негативных последствий
Девід Натт (ліворуч) і Девід Оррен (праворуч) у найближчому майбутньому планують вивести Alcarelle на ринок / © Alicia Canter, The Guardian

«Ми знаємо, на які ділянки мозку алкоголь робить «позитивний» і «негативний» ефект і що за це відповідально — наприклад, ГАМК, серотонін і дофамін. Ефект алкоголю складний, але можна постаратися націлюватися саме на потрібні ділянки мозку для досягнення необхідного результату і відсутність похмілля», — говорить Натт.

Кінцева мета роботи полягає у виробництві Alcarelle та його подальшому продажу компаніям, що виробляють алкогольні напої, щоб вони могли додати його в свої продукти. Три роки тому Натт заснував стартап Alcarelle, щоб здійснити свою мету. Керуючий директор компанії Девід Оррен (David Orren) нещодавно заявив, що всі необхідні випробування безпеки та нормативні вимоги можуть бути завершені протягом найближчих п’яти років.

У листопаді 2018 року було зібрано фінансування, що дозволило Натту і Оррену спробувати залучити від інвесторів 20 мільйонів фунтів стерлінгів, щоб вивести Alcarelle на ринок. Якщо Натт і його колеги зможуть удосконалити синтетичний замінник алкоголю, є реальна можливість того, що алкогольна промисловість зможе прийняти продукт, а не сприймати його як нового конкурента.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button