Відео

Докладні нові карти показують танення вічної мерзлоти

Європейське космічне агентство (ESA) випустило серію карт, які дозволяють глядачам відстежувати поступове відтавання вічної мерзлоти навколо арктичного полюса в період з 2003 по 2017 рік.

Подробные новые карты показывают таяние вечной мерзлоты

Танення вічної мерзлоти може збільшити кількість парникових газів в атмосфері в найближчі десятиліття, оскільки він відтає — це потенційно посилює наслідки зміни клімату.

Що відбувається з вічною мерзлотою

Вічна мерзлота — це ґрунт, який залишається повністю замерзлим протягом двох повних років, і найчастіше зустрічається у більш холодних, високих широтах і на великих висотах, таких як високогірні вершини або полярні регіони.

Коли ця земля замерзає, вона замикає величезну кількість вуглецю — іноді у формі мертвого рослинного життя, яке не може розкластися — у своїх крижаних обіймах.

Подробные новые карты показывают таяние вечной мерзлоты

Великі ділянки вічної мерзлоти, розташовані в Арктиці, уразливі для підвищення глобальної температури. Кліматологи стурбовані тим, що в разі танення вічної мерзлоти і вивільнення величезної кількості вуглекислого газу і метану, що містяться в ньому, ці парникові гази потраплять в атмосферу, посилюючи і без того важку ситуацію.

Згідно з останнім Спеціальній доповіді Міжурядової групи експертів по зміні клімату, температура вічної мерзлоти різко зросла з 1980-х років і по сьогодні.

Нещодавно випущені карти були створені шляхом об’єднання супутникових даних про такі особливості ландшафту, як температура поверхні земної кори, з вимірюваннями, проведеними в місцях вічної мерзлоти.

Анімована версія карт показує динамічний прилив і відлив покриву вічної мерзлоти. У відео білий колір є області, які постійно вкриті вічною мерзлотою, а більш темні області представляють області змін.

Вчені, що стоять за картами, попереджають, що, хоча вони і дадуть багато корисної інформації про вічну мерзлоту, але не варто робити на їх основі висновки про кліматичні тенденції. Карти, що охоплюють дані за 30 років, повинні бути випущені пізніше в цьому році, вони будуть краще підходити для цього завдання.

За матеріалами newatlas.com

Натхнення: econet.ru

Кнопка «Наверх»