Екологія

Робуста може загинути через зміни клімату

Робуста може загинути через зміни клімату. Один з двох найпопулярніших у світі сортів кави може добре рости тільки при температурі 18,6-26,6 °C, а не при 22-30 °C, як вважалося раніше. Про це йдеться в дослідженні вчених з Університету Південного Квінсленда, робота яких опублікована в журналі Global Change Biology.

Зерно, з якого готується кожна друга чашка кави на планеті, відноситься до одного з двох сортів — арабіка або робуста. Найпопулярніший з них, арабіка, входить в перелік зі 124 видів, яким у найближчі десятиліття загрожує вимирання. Це 60% від усіх диких видів кави, які ростуть на планеті.

Більшість видів кави ростуть в лісах Африки, Азії й Мадагаскару — причому як комерційних, так і диких. Ці райони піддаються значному впливу змін клімату — температура в них поступово підвищується, а об’єм опадів змінюється.

У новій роботі дослідники вивчили дані про врожай за 10 років з 798 ферм в Індонезії й В’єтнамі, на які припадає до 55% світових обсягів робусти.

Аналіз показав, що стійкість сорту робуста до глобального потепління набагато нижче, ніж вважалося раніше. Зокрема, він може ефективно рости й давати хороший врожай в температурному діапазоні від 18,6 до 26,6 °C. Це набагато нижче діапазону від 22 до 30 °C, який вчені називали раніше.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button