Екологія

Стійкі до зміни клімату корали можуть врятувати постраждалі рифи

Міжнародна команда вчених змогла пересадити стійкі до зміни клімату корали на іншу територію. Вони вижили і не знебарвилися.

Дослідники пояснили, що в 2015 році майже половина коралових рифів Гаваїв постраждала від найсильнішого на сьогодні знебарвлення. Знебарвлення коралів відбувається, коли тепліші, ніж зазвичай, температури океану змушують корали викидати водорості, а зазвичай вони живуть всередині них і на які корали покладаються в якості їжі.

Знебарвлення викликає тривогу, але іноді корали можуть відновитися, а інші взагалі не піддаються знебарвленню. У новому дослідженні, опублікованому в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, вчені під керівництвом Кеті Баротт з Університету Пенсільванії виявили, що ці життєздатні корали можуть рости, навіть якщо їх пересадити в інше середовище і піддати додатковому тепловому стресу. Отримані результати дають надію на те, що витривалі корали можуть послужити основою популяції для відновлення рифів в майбутньому.

«Головне, що нас дійсно цікавило, – це спроба експериментально перевірити, чи можна взяти корал, який здається стійким до зміни клімату, і використовувати його в якості насіннєвого фонду для розмноження і висадки на іншому рифі, який може деградувати, – відзначили дослідники. – Найцікавіше, що ми не побачили ніяких відмінностей в реакції коралів на знебарвлення після пересадки ».

Масові випадки знебарвлення коралів відбуваються все частіше, викликаючи побоювання, що корали в найближчому майбутньому стануть жертвами зміни клімату. Однак Баротт і його колеги вивчають корали, які протистоять знебарвленню, з метою виграти для коралів більше часу, щоб вистояти в умовах потепління і закислення океанських вод.

Одна зі стратегій, запропонована ними та іншими, яка вже випробувана в таких районах, як Великий Бар’єрний риф – це пересадка коралів. Дослідники могли б пересадити на рифи, пошкоджені в результаті зміни клімату або інших антропогенних впливів, таких як седиментація або посадка судна на мілину, корали, які довели свою міцність і здатність виживати в складних умовах.

Однак для того, щоб це спрацювало, необхідно, щоб корали продовжували виявляти свої життєздатні якості після переміщення в нове середовище. У своєму експерименті корали провели шість місяців на новому місці, біологи помістили зразки коралів з кожної ділянки в акваріуми в лабораторії й змоделювали ще одну подію знебарвлення, підвищивши температуру води на кілька днів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button