Всесвіт

Роль релігії в міжзоряних космічних мандрівках

religia-kosmos2Подорож до зірок буде важливою подією для людства. Та виникатимуть ряд проблем як технологічного характеру, так і соціального. Думки експертів різняться і як результат постає одне чутливе питання: яка роль релігії в міжзоряних космічних мандрівках.

Даної проблеми релігійні лідери торкнулися 14 вересня у Х’юстоні на Сторічному зоряному симпозіумі , де на зустрічі обговорювали перспективи організації космічної місії протягом наступних 100 років.

Церква має ресурси та фінанси, тому може надати підтримку в  організації міжзоряних космічних місій, зазначив Джейсон Бетт, директор  Столичного християнського центру в Сакраменто, штат Каліфорнія. Бетт додав, що існує «духовний потенціал» у космічній мандрівці і, що церкві слід розпочати приготування в організації поза земного духівництва.

Однак, інші відкидали ідею пов’язану з присутністю релігійних ідей на борту космічної місії. Ймовірно, така мандрівка буде тривати довго і розтягнеться на декілька поколінь десятитисячного екіпажу.

«Людство може вижити тільки тоді, якщо залишить позаду основні світові релігії», заявляє Елвін Карпентер, пастор Першої південної баптистської церкви у Західному Сакраменто.

Читайте також: Мусульманам заборонили жити на Марсі

На його думку, релігія породжує агресію та конфлікти, беручи до уваги жорстоку історію його власної віри, християнства, а саме Інквізицію та Хрестові походи. Безліч негативних релігійних позицій щодо гомосексуалізму призводять  до того, що зовсім юні гомосексуалісти вчиняють самогубство, зазначив він.

«Коли принесете релігію на космічний зореліт, ви також принесете отруту, котра присутня на Землі», стверджує Карпентер. «Це те, чого нам не треба в зоряних просторах». Варто в Космосі створити нову релігію, яка буде ґрунтуватиметься на науці, відзначив він.

Бетт у свою чергу оспорював те, що релігія буде нести руйнівний характер, наводячи приклад, що сама історія людства також має багато чорних сторінок.

Але питання про те, варто чи ні запрошувати релігійні організації взяти участь в міжзоряній космічній місії залишається відкритим, так як,  вони ймовірно все таки будуть частиною такої подорожі, додав Бетт. «Куди люди, туди і релігія», відзначив він. «Навіть якщо ми — люди технологій кажемо ні релігійним принципам, все-рівно через 100 років люди все-таки повернуться до них.»

Натхнення: http://vsefakty.info

 

Кнопка «Наверх»
Закрыть