Всесвіт

Відкрито нову екзопланету з комфортним для вивчення середовищем

Міжнародна група співробітників з Лабораторії реактивного руху НАСА і Університету Нью-Мексико виявила нову екзопланету з атмосферою і помірним кліматом.

Екзопланета приблизно розміром з Нептун проходить через карлик М3 NLTT 24399. Їй дали назву TOI-1231 b. Об’єкт виявили з використанням фотометричних даних з транзитного супутника для спостереження за екзопланетами (TESS), а також спектрографа Planet Finder (PFS).

PFS – це складний інструмент, який виявляє екзопланети через їх гравітаційний вплив на зірки-господарі. У міру того як планети обертаються навколо своїх господарів, зоряна швидкість періодично змінюється, показуючи присутність планет і інформацію про їх масу і орбіту.

Об’єкт має 24-денний орбітальний період і обертається навколо найближчої карликової зірки М3 NLTT 24399. Автори припустили, що в екзопланети така ж велика, як і у Нептуна, газова атмосфера. Температура аналогічна температурі Землі, завдяки більш холодній і менш яскравій зірці-господаря.

За попередніми даними температура об’єкта близько 60 ° C: TOI-1231b є однією з найбільш прохолодних невеликих екзопланет, на якій можна проводити атмосферні дослідження. Низька щільність TOI 1231b вказує на те, що вона оточена щільною атмосферою і не є скелястою планетою.

Минулі дослідження показують, що планети з такою температурою можуть мати хмари в атмосфері: це може перешкодити визначити, які типи газів їх оточують.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button