Технології

DARPA хоче створити повністю автоматичну оборонну комп’ютерну мережу

Цей день повинен був колись настати. І він настав. Агентство з перспективних оборонних науково-дослідних розробок США, або просто DARPA, оголосило про початок конкурсу Cyber ??Grand Challenge (CGC). Завданням конкурсу є розробка повністю автоматизованої оборонної мережі, метою якої буде самостійний пошук і знищення вірусів, що загрожують IT-безпеки країни. Нічого не нагадує? Це ж передісторія «Судного дня»!

sudnyi_den_500

DARPA пропонує 2 мільйони доларів будь-якій команді розробників, яка зможе створити систему, здатну до самостійного навчання і розвитку, пошуку загроз їх знищення, виробництва захисних механізмів і застосування їх на практиці. Уж механізми з пошуку та знищення у нас-то вже є … але ближче до справи.

«З новим випробуванням Cyber ??Grand Challenge ми хочемо розпалити такий же вогонь у сфері інформаційної безпеки. Сьогоднішні технології в кращому випадку дозволяють впоратися з комп’ютерними погрозами протягом декількох днів, так як людям потрібен час для пошуку та усунення дірок в системах захисту. З новою повністю автоматичною системою безпеки час на вирішення подібних питань можна буде скоротити з декількох днів до однієї секунди».

Читайте також: П’ять технологій майбутнього, які змінять людей

«Природа і частота комп’ютерних вірусних атак привели нас до думки про те, що в майбутньому для вирішення питань інформаційної безпеки людям повинні допомагати повністю автоматичні системи», – говорить Ден Кауфман, директор офісу інформаційних інновацій та куратор Cyber ??Grand Challenge.

Для залучення великої кількості бажаючих взяти участь у цьому конкурсі, DARPA вирішила зробити його відкритим і всю інформацію про змагання буде викладати на офіційному сайті CGC. Фінальна частина конкурсу, до якої потраплять учасники, що пройшли кваліфікаційний раунд, розпочнеться в першій половині 2016 року.

Слід зазначити, що нагороди за участь отримають не тільки команда-переможець цього змагання. Команда, що займе друге місце отримає приз у розмірі 1 мільйона доларів. За третє місце отримають 750 тисяч доларів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button