Інтернет

Росія хоче запустити більш “достовірну” версію Вікіпедії

18-11-14-foto-cikavosti250x250-1Президентська бібліотека імені Бориса Єльцина опублікувала в п’ятницю комюніке, в якому йдеться про намір розробити “альтернативну” версію знаменитої енциклопедії, створюваної при співпраці користувачів інтернету, пише Мартін Унтерсінгер в статті, надрукованій в газеті Le Monde.

Онлайн-енциклопедія Вікіпедія недостатньо “деталізована і достовірна” в тому, що стосується Росії, йдеться у зверненні співробітників президентської бібліотеки імені Бориса Єльцина. Бібліотека оголосила про намір створити “альтернативну” версію вільної енциклопедії, яку може редагувати кожен.

За задумом авторів, російський варіант енциклопедії буде містити достовірну та об’єктивну інформацію про Росію і її населення, він буде постійно оновлюватися і стане “одним з найпопулярніших ресурсів в Росії”, передає кореспондент. Однак в комюніке не повідомляється, чи запозичить новий проект децентралізований і колективний спосіб функціонування Вікіпедії, а також, чи збережеться доступ до оригінальної версії енциклопедії.

За словами Жюльєна Ночетті, співробітника французького Інституту міжнародних відносин та спеціаліста по російському інтернету, ця новина з’явилася в момент, коли “обстановка усередині країни викликає тривогу”, і, ймовірно, “пов’язана з українською кризою”. Крім того, варто нагадати, що російська влада протягом багатьох місяців підсилює свою риторику стосовно інтернету і приймає закони, спрямовані на обмеження доступу до інтернету, йдеться в статті.

За словами французького експерта, “російське населення відчуває явне роздратування з приводу того, як видається Росія та її політика. Вся історія ось-ось буде” переписана “, беручи до уваги те, що в день святкування річниці падіння Берлінської стіни Путін нагороджує генерала, який брав участь у путчі проти Горбачова. Протестний рух, природно, виявляється в інтернеті “, йдеться в статті.

Натхнення: inopressa.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button