Різне

Стан ринку праці Харкова: проблеми і перспективи

Проблеми стану ринку праці Харкова, як одного з найбільших міст України, досить актуальні для економіки, що стоїть перед необхідністю примножити і використовувати по максимуму трудовий потенціал. У зв’язку зі складною економічною ситуацією в країні в Харкові спостерігається спад виробництва, що робить становище на ринку праці досить напруженим і нестійким. Все це привело до виникнення в Харкові високого рівня безробіття.

18-11-14-foto-cikavosti450x298-1

Політична нестабільність кінця 2013 року і початку 2014 кардинально змінила ситуацію на ринку праці Харкова. Так, багато харків’ян залишаються без роботи, оскільки на підприємствах і фірмах спостерігаються масові скорочення. Це привело до посилення силового протистояння, яке призвело до паралічу роботи частини державних установ. За даними Держкомстату у 2013 році рівень безробіття в Харкові становив близько 7%. За перші місяці цього року він зріс до 8,3%. Оцінюючи рівень безробіття серед харків’ян, слід враховувати той факт, що реальні показники набагато вище, адже далеко не завжди люди, які не мають постійного місця роботи, звертаються до служб зайнятості.

Подивитися вакансії сьогодні можна навіть не виходячи з дому – перейшовши за посиланням http://www.trud.ua/kharkov.html. Портал Труд.юа являє собою динамічно розвиваючу структуру, яка оновлюється щодня. Тут можна не тільки вивчити актуальні пропозиції, а й опублікувати своє резюме.

Прогнози на 2015 рік

Фахівці відзначають, що ринок праці Харкова досить інерційний, і його реакція завжди дещо запізнюється по відношенню до динаміки економічних перетворень. Так, на підприємствах хімічної, металургійної і гірничо-збагачувальної промисловості намітилися тенденції щодо скорочення робочого часу співробітників і відправлення ряду працівників в адміністративні відпустки.

На думку експертів, економічна і політична ситуація в країні не призведе до серйозних поліпшень на ринку праці Харкова найближчим часом. Так, ситуація в 2015 році залишиться на рівні 2014 року. Також оскільки галузі економіки не здійснюватимуть особливих стрибків в занепаді або розвитку, компанії Харкова в своїй більшості не зростатимуть. Те, що відбувається в Україні не передбачає активних інвестицій з-за кордону, а, отже, зростання міжнародних компаній сповільниться, що означає відсутність нових робочих місць.

Джерело: trud.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Один коментар

  1. Сегодня с работой стало немного полегче, особенно учитывая и то, что работать можно в интернете, да и особых навыков для этого иметь не нужно. Все как обычно, главное иметь желание и стремиться зарабатывать.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button