Головна / Ґаджети / Виробники Android-смартфонів таємно стежать за користувачами

Виробники Android-смартфонів таємно стежать за користувачами

Квітень 2018 року ознаменувався скандалами навколо безпеки Android-пристроїв. Виявилося, що багато виробників збирають дані про користувачів. Це підірвало довіру до операційної системи, передає The Verge.

Виробники Android-пристроїв не раз були викриті в тому, що аналізують поведінку користувачів. Найчастіше надалі ця інформація використовується для показу реклами товарів, які можуть бути найбільш цікаві клієнту.

Android часто протиставляють iOS. Проте Apple не тільки ніколи не збирала даних про своїх користувачів, але і досить жорстко відстоює право клієнтів на конфіденційність. Відмова від співробітництва з владою різних країн вже призвело до того, що поліція США змушена закуповувати дорогі інструменти розблокування iPhone підозрюваних у злочинах.

Жоден з виробників не так завзято захищає інтереси користувачів Android.

Крім того, деякі компанії встановлюють на свої смартфони програмне забезпечення, яке дозволяє таємно і віддалено стежити за людьми, записувати телефонні дзвінки і перехоплювати повідомлення.

Однак стежити за користувачам не можуть самі виробники, а розробники сторонніх додатків, таких як Facebook Messenger. Дії соціальної мережі спровокували конфлікт Марка Цукерберга з Тімом Куком і навіть змусили Стіва Возняка видалити свій аккаунт.

Відсутність контролю, вседозволеність Google, хаотичне нагромадження додатків і нестабільність виходу оновлень, змушують користувачів замислюватися про пошук альтернативної операційної системи.

Якщо лояльність любителів Android ослабне, це може змінити розстановку сил на ринку мобільної електроніки.

Натхнення: www.macdigger.ru

 
comments powered by HyperComments