Земля

Рослини можуть зупиняти ріст і виживати в агресивному середовищі

Енергія рослин при аномальному температурному режимі, з’ясували фахівці Науково-технологічного інституту Нара, йде не на зростання, а на виживання. У представників флори завдяки їхній надійній системі захисту в агресивному середовищі завмирає клітинний цикл.

В ході дослідження за темою модуляції росту і розвитку сільськогосподарських культур вчені виявили в квітах Arabidopsis компоненти ANAC085 і ANAC044, що є ключовими при дії на рослину екстремальних температур. У разі пошкодження ДНК і поділ клітин припиняється, але потім починається відновлювальний процес. Майже за всі гени відповідальність несе елемент SOG1.

Під час експерименту дослідники позначили клітини блеоміцином, що використовується для зупинки зростання ракових новоутворень. Мутація ANAC085 і ANAC044 при дії речовини не впливала на розмноження структур ДНК, що відповідають за ріст коренів і клітинний цикл. Спостерігаючи за Arabidopsis в екстремальних умовах, фахівцям вдалося відкрити механізм, що оптимізує розвиток рослин в агресивному середовищі і допомагає їм виживати.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button