Всесвіт

Вчені знайшли джерело найпотужніших спалахів у Всесвіті

Японські вчені провели складне моделювання за допомогою побудови математичної моделі зірки, що гине. Це дозволило їм знайти джерело найпотужніших спалахів у Всесвіті.

Вчені відзначають, вперше подібне явище було виявлено в 1967 році американським супутником Vela-4A. З того часу фахівці в усьому світі неодноразово робили спроби зрозуміти і описати процес виділення енергії і спалахів світла при загибелі зірок. Група вчених з Інституту фізико-хімічних досліджень в Японії вирішила спробувати частково вивчити дане питання. Для цього вони побудували математичну модель процесу загибелі зірки.

Японські вчені відзначають, що на даному етапі наука не може зрозуміти природу таких явищ, тому ними була зроблена спроба описати сам процес, а не його причини. Вони дізналися, що найбільш яскраві спалахи при загибелі зірки відбуваються всередині неї, а не зовні. Ці процеси виникають у той момент, коли вузький пучок плазми починає розширюватися. Температура у даному випадку відіграє важливу роль, саме вона впливає на яскравість гамма-спалаху. Також вчені дізналися, що сила викиду залежить і від того, на яку частину спектра припадає пік випромінювання.

Фахівці відзначили, що їм ще належить встановити причини всіх цих процесів, але тепер вони знають деякі особливості їх протікання. Це наблизило їх до розуміння того, як зірки, що гинуть, знищують самих себе і перетворюються на чорні діри.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button