Земля

На північному заході Китаю знайшли «ворота в пекло»

Температура всередині невеликого кратера складає 792 градуси за Цельсію. Жителі китайського міста Урумчі, розташованого на північному заході країни, виявили на одному з гірських схилів діру, з якої виривається полум’я. Про природну аномалію, за їх словами, було відомо давно, проте днями фотографії потрапили в Мережу.

13-04-15-foto-600x377-1

З порівняно невеликого отвору виходить такий жар, що знаходитися поряд в прямому сенсі слова болісно. За словами вчених, всередині діри температура досягає майже 800 градусів за Цельсієм, через що дослідники не можуть навіть виміряти глибину провалу.

Забобонні місцеві жителі прозвали це місце воротами в пекло. Вчені, зрозуміло, дотримуються більш прозаїчних формулювань і говорять, що, швидше за все, жар, що йде з землі, зобов’язаний своєю появою самозайманню покладів вугілля.

До 70-х років минулого століття тут видобували вугілля, і є документальні свідчення того, що воно запалало і раніше, – цитує видання Sunday Express експерта з вугільної промисловості Цао Джиан Веня. – Не виключено, що в майбутньому ми виявимо в цьому районі і нові подібні воронки. Головне при цьому – вжити своєчасних заходів і запечатати діри або огородити саму зону.

Читайте також: Наслідки раю

Найвідоміший кратер, з якого виривається полум’я, знаходиться в Туркменістані і називається «Дарваза» – «Ворота в Пекло». З’явився він після того, як вчені, наткнувшись на скупчення природного газу, вирішили його підпалити, щоб той не нашкодив людям і тваринам. Однак їх очікування, що підземна пожежа самостійно потухне протягом декількох днів, не виправдалися – 60-метровий кратер безперервно палахкотить з 1971 року.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button