Наука

Рослинна їжа може підвищити кількість спалюваних калорій

Не дарма овочі і фрукти є важливою складовою будь-якої дієти, як виявилося, вони в прямому сенсі слова змушують вас витрачати більше енергії

Згідно з новим дослідженням рослинна їжа може збільшити кількість спалюваних калорій. А раціон харчування багатий овочами й фруктами знижує вміст жиру в печінці.

Image by RitaE from Pixabay

Для свого дослідження вчені відібрали добровольців, які страждали від надмірної ваги, але не мали цукрового діабету. Учасники були розділені на дві групи: контрольну і з рослинною дієтою. Протягом 16 тижнів добровольці з другої групи дотримувалися дієти, заснованої на фруктах, овочах, цілісному зерні й бобових культурах без обмеження калорійності. У контрольній групі люди харчувалися, як вони звикли. Жодна з груп не змінила свій режим фізичних вправ.

До початку експерименту і вже після проведення тестів вчені вдалися до калориметрії, щоб виміряти кількість калорій, що спалюються учасниками. Автори роботи помітили, що через 16 тижнів у «рослинної» групи рівень спалювання калорій в середньому збільшився на 18,7%. А ось рівень спалюваних калорій в контрольній групі не змінився.

Всього за 16 тижнів учасники «рослинної» групи знизили свою масу тіла в середньому на 6,4 кг. Вчені також звернули уваги, що люди, які почали їсти більше овочів і фруктів значно знизили рівень вісцерального жиру – небезпечного жиру, який накопичується навколо внутрішніх органів. Люди, які перебували в «рослинній» групі, також зменшили вміст жиру в печінці і м’язових клітинах на 34% і 10% відповідно.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button