Земля

Рослинам Північної півкулі не вистачає води через зміни клімату

Замкнуте коло – збільшення вуглекислого газу в атмосфері знижує зростання рослинності на Землі, яка споживає CO2 і тим самим зменшує його кількість.

Рослинність є одним з найважливіших компонентів кругообігу води і CO2 на Землі, який також впливає на глобальну зміну температури. До недавнього часу вважалося, що підвищений вміст вуглекислого газу в атмосфері сприяє росту рослин, однак виявилося, що зміна клімату може привести до нестачі води, яка – навпаки – скоротить їх зростання.

Вчені Університету Пердью (США) спільно з колегами визначили зниження зростання рослинності в Північній півкулі Землі. Для цього вони використовували показники дистанційного зондування і метеорологічні дані з 1982 по 2015 роки.

«Глобальна температура і концентрація вуглекислого газу збільшуються. Ці зміни призведуть до нестачі атмосферних опадів, збільшення кількості екстремально жарких днів і посухи. Ці фактори вплинуть на зниження зростання рослинності через брак води », – розповів провідний автор дослідження Лісінь Ван.

Вчені розробили власні показники, після чого вивчили динаміку їх зміни по всій Північній півкулі. Таким чином вони спостерігали за 604 тисячами точок на цій території протягом 33 років. Результати свідчать про значне зниження води і рослинності, а в деяких регіонах, наприклад на плато Великі рівнини, ситуація виявилася значно гірше, ніж в середньому в усій півкулі.

«Отримані результати підкреслюють необхідність вжиття заходів, які могли б сповільнити викиди CO2. Без цього буде неможливо контролювати брак води й зростання рослин. Відповідно, і видалення CO2 з атмосфери в цьому випадку буде сповільнюватися », – додав Лісінь Ван.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button