Земля

Біля берегів Шотландії знайшли підводний човен, який, вірогідно, був потоплений морським чудовиськом

Залишки німецького підводного човна UB-85 знайшли неподалік від шотландського міста Странрар британські фахівці, які прокладають високовольтну лінію Western HVDC Link. Човен добре зберігся, видима частина корпусу досягає 45 метрів в довжину.

dd9caceb3a4b4a8e7d0b7de84e62ad6f
Ця субмарина затонула 30 квітня 1918 року. Незадовго до цього човен рятувався на глибині від британських патрулів. При спливанні для провітрювання і підзарядки батарей його обстріляв британський шлюп «Коріопсис». Субмарина не отримала серйозних ушкоджень, однак раптово зупинилася. Екіпаж випустив сигнальну ракету і почав махати руками, закликаючи на допомогу. Моряків підібрала команда «Коріопсиса», а човен затонув.

У британському полоні капітан субмарини Гюнтер Крех заявив, що причиною загибелі корабля став напад морського чудовиська. Капітан описував його як істоту з великими очима, якоюсь подобою рогів і блискучими зубами. Згідно з версією Креха, істота атакувало корабель, коли він був на поверхні. Монстр нібито пошкодив люк в рубці, після чого човен вже не зміг занурюватися.

Деякі британські криптозоологи заявили, що корабель, можливо, піддався атаці з сторони «родича» лох-неського чудовиська. Зазначимо, що прихильники існування лох-неського чудовиська найчастіше мають на увазі під ним плезіозавра, який дожив до наших днів. Такі істоти могли досягати 20 метрів в довжину. Можливо, подальше дослідження субмарини дозволить відповісти на деякі питання, що цікавлять вчених.

Човен UB-85 відноситься до типу субмарин UB III. Такі підводні човни мають довжину 55,9, а ширину – 5,8 метра. Всього за даним проектом було побудовано 95 субмарин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button