Земля

Відтворено аромат давньоєгипетського засобу для бальзамування мумій

Дослідники визначили біомолекулярний склад і відновили аромат складу, який використовували при муміфікації єгипетської жінки 3,5 тис. років тому.

Хіміки з Німеччини і Великобританії реконструювали запах однієї з рідин для бальзамування, використовуваної в Стародавньому Єгипті. Аромат буде представлений на виставці в музеї Мосгорд (MOMU) в Данії.

Вчені проаналізували залишки складу для бальзамування, які збереглися в двох судинах (канопах), знайдених поруч з мумією Сенетней. Гробниця цієї знатної дами, що жила за часів правління 18-ї династії (близько 1450 р до н .е.), відкрита при розкопках гробниці KV42 в Долині царів більше ста років тому.

За допомогою газової хроматографії, мас-спектрометрії та інших аналітичних методів дослідники відновили речовини, які допомогли зберегти і ароматизувати тіло єгиптянки.

Аналіз показав, що склад для бальзамування містив суміш бджолиного воску, рослинної олії, жирів, бітуму, смоли хвойних дерев з сімейства соснових (швидше за все, модрини), бальзамічної речовини, а також смолу даммар або фісташкового дерева.

Склад бальзаму свідчить про наявність торгових зв’язків між Давнім Єгиптом та іншими державами того часу. Наприклад, смолу модрини доставляли з північного Середземномор’я, а смола даммар видобувається виключно з дерев тропічних лісів Південно-Східної Азії.

Разом з французьким парфумером Керол Кальвез дослідники відтворили аромат складу. Цей запах дозволить відвідувачам отримати захоплюючий мультисенсорний досвід і з’єднатися з минулим, одночасно привносячи містику давньоєгипетської муміфікації в наші дні, відзначають автори дослідження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button