Наука

Рослинна дієта покращує пам’ять людини

Нове дослідження Університету Біркбека, Англія, може спонукати вас їсти більше рослинної їжі і забути про м’ясо. Як виявилося пескетаріанська і вегетаріанська дієти покращують пам’ять.

Автори роботи відзначають, що попередні дослідження вже показали різні зв’язки між харчуванням і фізичною і розумовою працездатністю. Наприклад, веганська дієта пов’язана зі зниженням ризику серцево-судинних і цереброваскулярних захворювань. А середземноморська дієта (з високим вмістом фруктів і овочів) пов’язана зі зниженням ризику нейродегенеративних захворювань і поліпшенням когнітивних функцій.

У новому дослідженні команда вирішила оцінити вплив дієти на пам’ять і якість сну. У рамках роботи була набрана група з 62 дорослих у віці 40 років і старше, які були або веганами, вегетаріанцями, пескетаріанцями (виняток м’яса, але не риби), всеїдними з низьким споживанням м’яса, або всеїдними з високим споживанням м’яса.

Щоб оцінити пам’ять добровольців, дослідники використовували каліфорнійський тест на вербальне навчання – один з найбільш широко використовуваних нейропсихологічних тестів. А якість сну оцінювалася за допомогою Піттсбурзького індексу якості сну (запитальник). Результати показали, що дієта мала значний вплив на пам’ять, але не на якість сну.

Таким чином пескетаріанці показали кращі результати в тестах на пам’ять, за ними слідують вегетаріанці і вегани, а всеїдні люди займають останнє місце. Цікаво, що у жінок результати були кращими, ніж у чоловіків, у всіх дієтичних групах, крім вегетаріанських.

Дослідники припускають, що це, ймовірно, пов’язано з тим, що жінки частіше дотримуються рослинної дієти, ніж чоловіки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button