Земля

Розкрито таємницю крижаної людини Еці (фото)

Вчені спростували теорію про унікальне збереження стародавньої людини з льоду, яку висунули близько 20 років тому.

Розкрито таємницю крижаної людини Еці

Невелика група дослідників знайшла докази того, що в оригінальній історії Еці, крижаної людини, є нестиковки, пов’язані з його чудовою «консервацією». У статті, опублікованій в журналі the Holocene, вчені розповіли, як все могло бути насправді.

У 1991 році пара німецьких туристів натрапила на замерзлі в льоду останки чоловіка в Ецтальських Альпах. Перевірка останків показала, що людина жила приблизно 5 300 років тому. В ході подальших досліджень експерти виявили рани на його тілі. Все говорило про те, що чоловік був убитий.

Конрад Шпіндлер, австрійський археолог, опублікував теорію, в якій пояснив, як останки Еці змогли вижити так довго. Він припустив, що тіло висушилося в процесі виморожування, а потім виявилося замкнене під льодовиком, де воно зберігалося в холоді тисячі років. Його останки знайшли тільки через потепління, викликане зміною клімату. Лід, в якому він був заморожений, просто розтанув.

Вгорі: план місця знахідки Еці. Карта розкопок показує мумію з крем’яним кинджалом на стегні; хутряна шапка біля підніжжя валуна, де він лежав; сагайдак (вгорі ліворуч); і лук, сокира та каркас рюкзака (внизу ліворуч). Внизу: профільний розділ місця знахідки. The Holocene: Голоцен (2022). DOI: 10.1177/09596836221126133

Зараз вчені висловили незгоду з теорією Спіндлера. Єдине, в чому вони були згодні — причина смерті. По-перше, аналіз залишків їжі в животі Еці показав, що чоловік помер навесні, а не восени. По-друге, вивчення ландшафту показало – останки не покривав льодовик. Це означає, що Еці багато разів танув і замерзав назад, ніякої «капсули часу» не було. Також експерти знайшли свідчення того, що останки стародавньої людини кілька разів занурювалися у воду.

Все це говорить про те, що зброю і інструменти Еці, знайдені поруч з чоловіком, пошкодила стихія, а не боротьба з невідомим ворогом. Також дослідники довели, що стародавня людина померла не там, де її знайшли, в яру. Натомість його тіло знесло з гори під час природних екологічних процесів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments