Технології

Роєм з 300 мікророботів навчилися керувати за допомогою вібрацій (відео)

Інженери придумали, як змусити крихітних роботів діяти разом.

Дослідники з Технологічного інституту Джорджії розробили систему для контролю здатності роїв з 300 роботів розміром близько 3 мм збиратися і розсіюватися під контролем без використання датчиків. Розробка буде використовуватися для доставки ліків, діагностики та проведення операцій, вважають інженери.

Великі роботи можуть контролювати спільні рухи, сприймаючи навколишнє середовище та надсилаючи ці дані один одному бездротовим способом. У крихітних пристроїв немає можливості переносити безліч датчиків, засоби зв’язку і блоки живлення. У своїй роботі інженери використовували фізичну взаємодію між роботами для спільного управління.

Мікроботи занадто малі, щоб інтерпретувати дані і приймати рішення, але, використовуючи зіткнення між ними і те, як вони реагують на частоту і амплітуду глобальних вібрацій, ми можемо впливати на те, як рухаються окремі роботи, і на колективну поведінку сотень і тисяч цих крихітних пристроїв. Чжицзянь Хао, співавтор дослідження

Ця поведінка або характеристики рухливості визначають лінійність руху мікроботів і випадковість їх обертання. Використовуючи вібрацію, дослідники могли контролювати ці характеристики рухливості та виконувати фазове розділення.

Управління мікророботами. Відео: технологічний інститут Джорджії

Дослідники розробили обчислювальні моделі та систему відстеження в режимі реального часу для рою з 300 роботів за допомогою комп’ютерного зору. Це дозволило проаналізувати поведінку мікророботів і дані про рух, які визначають характеристики рою. На основі зібраних даних інженери розробили систему, яка може маніпулювати рівнем вібрації, щоб змусити мікроботів утворювати кластери або розсіюватися.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button