Наука

The Lancet: стійкість до антибіотиків стала головною причиною смерті у світі

Вчені з Інституту показників і оцінки здоров’я при Університеті Вашингтона з’ясували, що стійкість до антибіотиків стала основною причиною смерті в світі.

Image by PublicDomainPictures from Pixabay

Автори нової роботи заявили, що у світі помирають сотні тисяч людей через поширені, раніше виліковні інфекції. Смерть настає через те, що бактерії, які викликають хворобу стали стійкими до лікування.

Зазначається, що за інформацією на 2019 році від стійких до антибіотиків бактеріальних інфекцій померли понад 1,2 млн осіб, також смерть ще майже 5 млн осіб була опосередковано пов’язана з резистентністю. Для порівняння від ВІЛ/СНІД і малярії в 2019 році померли 860 тис. і 640 тис. осіб відповідно.

Найчастіше вмирали люди, які живуть в країнах Африки на південь від Сахари і в Південній Азії: 24 випадки на 100 тис.осіб і 22 випадки на 100 тис. осіб відповідно. Наприклад, в Австралії цей показник нижче – 6,5 випадків на 100 тис. осіб.

За словами авторів, особливої небезпеки схильні діти, оскільки кожна п’ята смерть, пов’язана зі стійкістю до антибіотиків, припадає на дітей у віці до п’яти років.

“Ці нові дані розкривають справжні масштаби стійкості до протимікробних препаратів у всьому світі і є чітким сигналом про те, що ми повинні діяти зараз, щоб боротися із загрозою”, – говорить Кріс Мюррей, співавтор дослідження та професор.

Автори роботи пропонують вирішити проблеми за допомогою активного моніторингу та контролю інфекцій, а також збільшення фінансування робіт з пошуку нових антибіотиків та альтернативних методів лікування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button