Екологія

Запуск проекту з передачі енергії сонця і вітру з Сахари до Великобританії відкладено на рік

Енергетичний стартап Xlinks сподівається забезпечити 8% поставок електроенергії до Британії через кабель протяжністю 3800 км, що з’єднує Марокко з Великобританією, який до 2030 року повинен забезпечити живлення 7 мільйонів будинків.

Очікувалося, що проект почне виробляти електроенергію вже до 2027 року. Однак зараз ця намічена дата видається малоймовірною.

Виконавчий голова Xlinks, сер Дейв Льюїс, намагався укласти з урядом “контракт на різницю” – механізм, за допомогою якого державні субсидії використовуються для пропонування низьковуглецевих генераторів, таких як вітрові електростанції, за фіксованою ціною за електроенергію. Таким чином плануються заохочувати інвестиції, роблячи доходи більш передбачуваними.

Однак через кадрові перестановки в уряді Великобританії затвердження Угоди відкладається знову і знову.

“Час важливий для Великобританії, щоб виконати свої амбіції щодо нульового рівня викидів, забезпечити постачання енергії та скоротити рахунки. Ми втратили рік”, – каже сер Дейв Льюїс.

Коли лінія Марокко-Великобританія буде завершена, Xlinks розраховує виробляти 20 годин надійної відновлюваної енергії в день, використовуючи Сонце Сахари і вітер ночами.

Проектом передбачена споруда майже 12 мільйонів сонячних батарей і 530 вітряних електростанцій на площі 960 квадратних кілометрів пустелі. Там же буде акумуляторна батарея ємністю 20 гігават-годин.

Лінії, що передають електроенергію від ділянки, охоплюватимуть марокканське узбережжя, потім проходитимуть уздовж Португалії, північної Іспанії та Франції, перш ніж обійти острови Сіллі і закінчитися на півночі Девону. Щоб зменшити ризик пошкодження рибальськими суднами, лінії будуть закопані під морське дно. Компанія знаходиться в процесі вивчення морського дна та отримання дозволів на шельф.

Xlinks стверджує, що, незважаючи на масштаб проекту, він може бути більш надійним для забезпечення безпеки енергопостачання Великобританії, ніж внутрішні варіанти.  У Марокко розвинена вітрова, сонячна і гідроенергетична промисловість, а його сонячна інтенсивність, міра виробленої потужності, поступається тільки Єгипту і вдвічі більше, ніж у Великобританії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button