Головна / Всесвіт / Розпад вакууму знищить Всесвіт (відео)

Розпад вакууму знищить Всесвіт (відео)

Вчені описали десятки можливих сценаріїв знищення Всесвіту. Автори відео вибрали один з них — розпад помилкового вакууму і змоделювали його.

b01543f88b1d238b47a6d57084879046
Суть того, що станеться в разі переходу помилкового вакууму в справжній, експерти пояснюють через поняття енергетичних рівнів і стабільності системи. Чим вище енергетичний рівень системи, тим більше в ній енергії. При цьому об’єкти у Всесвіті прагнуть позбутися потенційної енергії, щоб прийти в найбільш стабільний початковий стан.


Існує гіпотеза, що світ, який ми здатні бачити (квантові поля як універсальна форма матерії), перебуває в істинному або неправдивому вакуумному стані. Справжній вакуум відповідає мінімальному енергетичному стані хіггсового поля, яке знаходиться в метастабільному стані. Для помилкового вакууму існує ймовірність переходу в більш глибокий вакуумний стан, у тому числі в справжній вакуум.

Експерти стверджують, що якщо помилковий вакуум перейде в істинний, то матерія, яка існує у Всесвіті, буде зруйнована. В результаті Всесвіт знищиться, а значить, ні нашої планети, ні нас існувати не буде.