Всесвіт

З’явилися кадри повного місячного затемнення з космосу, в 100 млн км від Землі (фото+відео)

Хоча повні місячні затемнення не так вже й рідкісні, їх нечасто можна спостерігати під абсолютно новим кутом.

Місія НАСА “Люсі” успішно спостерігала повне місячне затемнення в травні 2022 року з унікальної точки огляду в 100 млн км від Землі. Проект очолює доктор Хел Левісон з Південно-Західного науково-дослідного інституту.

На кілька годин з 15 на 16 травня Земля відкинула тінь на Місяць. Це повне місячне затемнення було видно на більшій частині території Сполучених Штатів, а також з глибокого космосу. Незважаючи на те, що космічний корабель «Люсі» знаходився дуже далеко, він міг спостерігати, як Місяць ховається в тіні Землі, зникаючи з поля зору. Для цього зонд використовував інструмент обробки зображень з високою роздільною здатністю.

Діаграма показує відносне положення Землі, Сонця, Місяця і космічного корабля «Люсі» під час місячного затемнення. Надано: південно-західний науково-дослідний інститут

Прилад “Люсі” L’lorri, чорно-біла камера високої роздільної здатності, створена лабораторією прикладної фізики Університету Джона Хопкінса, зробила 861-мілісекундних експозицій з 20: 40 до 23: 30 CDT 15 травня, щоб створити уповільнене відео першої половини повного місячного затемнення.

«Хоча повні місячні затемнення не так вже й рідкісні – вони трапляються щороку або близько того, — не так вже й часто можна спостерігати їх під абсолютно новим кутом, — зазначив Левісон. – Коли команда зрозуміла, що у “Люсі” була можливість спостерігати це місячне затемнення в рамках процесу калібрування приладу, всі були неймовірно схвильовані”.

Космічний корабель “Люсі” запустили 16 жовтня 2021 року. Зараз він прямує до Землі для гравітаційного маневру, який відбудеться 16 жовтня 2022 року і допоможе йому в подорожі до троянських астероїдів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button