Екологія

Розроблена унікальна технологія отримання електроенергії зі сміття

В місті Чунцін, Китай, нещодавно була винайдена унікальна технологія газифікації побутових відходів для вироблення електроенергії. Новий винахід дозволить не тільки перетворити сміття у відновлювану енергію, але й уникнути забруднення, викликаного спалюванням сміття.

Сьогодні сміття представляє велику проблему для Китаю. Дані показують, що жителі китайських міст щорічно викидають близько 140 млн тонн сміття. Понад 200 міст не справляються з цією кризою.

Традиційна технологія спалювання сміття викликає проблеми високотемпературної хлористої корозії, викид діоксину, важких металів і інших вторинних забруднювачів, сказав професор Чунцінського науково-технічного інституту Чжоу Сюн, який очолює творчу команду, додавши, що їм вдалося розробити механічну піч для газифікації твердих побутових відходів і в експериментальному порядку створити виробничі потужності по переробці 10 тонн сміття на добу.

За його словами, суть нової технології полягає в тому, що всередині установки органічні речовини через нестачу кисню не повністю згоряють, а перетворюються в так званий синтез-газ. Цей газ може бути використаний при виробництві електроенергії. При подальшому спалюванні залишків сміття виникає пар, під впливом якого відбувається газифікація.

У порівнянні з традиційною технологією спалювання відходів, нова технологія дозволить зменшити викиди диму і газу більш ніж на 30%, підвищити ефективність спалювання сміття на 50%. З кожної тонни відходів можна виробити в середньому 500 кВт-годин електроенергії, підкреслив Чжоу Сюн.

Як стало відомо, в рамках проекту планується створити виробничі потужності по переробці 300 тонн побутових відходів на добу.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button