ЕкологіяЗдоров'я

Забруднення повітря підвищує рівень гормонів стресу

Вплив забрудненого повітря може викликати підвищення рівнів гормонів стресу, показало нове дослідження китайських вчених з Фуданьского університету. Отримані результати можуть допомогти пояснити, чому довгостроковий вплив забрудненого повітря пов’язаний з серцевими захворюваннями, інсультом, діабетом і більш короткою тривалістю життя.

В ході випробувань фахівці розглянули особливості впливу на здоров’я дрібних частинок діаметром менше 2,5 міліметрів (PM 2.5) з промислових джерел. Ці частинки можуть вдихати людиною і потрапляти в легені, в той час як їх вміст у повітрі неухильно зростає в усьому світі з кожним роком. У дослідженні взяли участь 55 здорових студентів з Шанхаю – міста з високими рівнями забруднення повітря. Фахівці встановили робочі або непрацюючі очищувачі повітря в квартиру кожного студента і залишили їх на 9 днів. Після цього фільтри були видалені на 12 днів, а потім знову встановлено на 9 днів: у людей, які раніше жили з працюючими фільтрами, встановили непрацюючі фільтри, а контрольна група, яка жила з нефункціонуючими фільтрами, отримала фільтри, які працювали. В кінці кожного дев’ятиденного періоду експерти протестували рівні частинок PM 2.5 в крові і сечі студентів.

Було встановлено, що рівні гормонів стресу кортизолу, кортизону, епінефрину та норадреналіну підвищувалися при знаходженні в приміщенні з більш брудним повітрям. Крім того, вплив забрудненого повітря підвищував рівні цукру та ліпідів у крові, що, в свою чергу, негативно впливало на обмін речовин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button