Технології

Розумне вікно, заповнений рідиною, поглинає тепло вдень і віддає його вночі

При нагріванні це вікно стає непрозорим. Наскільки підійде система для житлових приміщень - не відомо

Відомо, що склопакети допомагають економити енергію, але вчені з Наньянського технологічного університету в Сінгапурі вдосконалили систему. Замість того, щоб залишати повітряний зазор між двома скляними панелями, дослідники помістили туди теплопоглинальну рідину, яка також блокує світло.

Nanyang Technological University

Експериментальне «розумне вікно», описане в журналі Joule, складається з двох звичайних шибок, простір між якими заповнений розчином патентованого гідрогелю, води і стабілізаційного з’єднання.

Коли сонячне світло потрапляє в заповнене рідиною вікно, вода починає поглинати тепло, не дозволяючи йому проникнути в кімнату. Гідрогель змушує рідину ставати непрозорою на сонячному світлі, що ще більше знижує передачу тепла. В результаті для охолодження приміщення потрібно менше енергії. Коли сонце сідає, вікно знову стає прозорим і «випускає» тепло.

В якості додаткового бонусу «розумне вікно», за словами дослідників, поглинає вуличний шум на 15 відсотків ефективніше, ніж традиційні вікна з подвійним склінням.

Nanyang Technological University «До (охолоджене)» і «Після (нагріте)»

Випробування вікна проводилися в жарку погоду в Сінгапурі і Гуанчжоу. Дослідники відзначили, що «розумне вікно» знижує споживання енергії в офісних приміщеннях до 45 відсотків, а також без шкоди виділяє тепло після того, як всі працівники розходяться по домівках.

Зараз вчені шукають спонсорів для того, щоб запустити «розумні вікна» в виробництво.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button