Наука

Споживання вітаміну D під час вагітності виявилося пов’язано з інтелектом дитини

Медики в черговий раз нагадують про те, наскільки важливий вітамін D для організму - особливо дитячого

Американські вчені з’ясували, що концентрація вітаміну D в другому триместрі вагітності пов’язана з рівнем інтелекту дитини в чотири-шість років.

Image by silviarita from Pixabay

Як відомо, вітамін D, який дитина отримує через плаценту від матері, грає важливу роль в розвитку і функціонуванні нервових тканин. Низький рівень вітаміну D під час вагітності пов’язаний з виникненням різних патологій головного мозку у дітей, і як наслідок, порушень розвитку нервової системи. У чорношкірих концентрація вітаміну D нижче, оскільки високий вміст меланіну є фільтром для сонячного випромінювання.

Таким чином, ризики виникнення дефіциту вітаміну D у чорношкірих матерів можуть бути вищим. Щоб розібратися в цьому, американські вчені з Дитячого дослідницького інституту Сієтлу провели дослідження, в якому взяли участь 1019 жінок на другому триместрі здорової одноплідної вагітності і їхні діти, коли вони досягли віку чотирьох-шести років. Дослідники зібрали демографічні дані матерів і дітей (стать, вік, освіта), описали соціально-економічний статус сім’ї, заміряли концентрацію вітаміну D в плазмі крові у жінок у другому триместрі вагітності, оцінили інтелект матерів за допомогою шкали Векслера, а через чотири-шість років – інтелект їхніх дітей за допомогою тесту Стенфорда-Біне, який дозволяє виміряти як вербальні, так і невербальні компоненти когнітивної діяльності.

Серед усіх учасниць 45,6% мали концентрацію вітаміну D нижче 20 нг / мл, що вважається ознакою дефіциту. Близько 63,2% учасниць були чорношкірими і середнє значення рівня вітаміну D у темношкірих жінок було нижче – 19,8 ± 7,2 нг / мл, ніж у білих жінок – 25,9 ± 9,3 нг / мл. Концентрація вітаміну D вище 20 нг / мл також позитивно корелювала з високим рівнем освіти матері, якістю харчування та доходами сім’ї.

Вчені з’ясували, що збільшення концентрації вітаміну D в другому триместрі вагітності на 10 нг / мл було пов’язано з ростом оцінки загального інтелекту на 1,17 бала, бали за вербальні завдання піднімалися на 1,17, а за невербальні – на 1,03. Ніяких доказів зміни ефекту в залежності від кольору шкіри автори не знайшли. Результати дослідження можуть допомогти в розробці рекомендацій по харчуванню для вагітних, вважають автори.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button