Головна / Технології / 12 професій, в яких роботи замінять людей (фото + відео)

12 професій, в яких роботи замінять людей (фото + відео)

Роботи допомагають людині по будинку вже протягом декількох десятиліть, і тепер вони майже готові замінити людину на її робочому місці. Насправді, їм просто дали випробувальний термін, але ці нові штучні співробітники не завжди підходящий варіант для професій, на яких вони опинилися. Але все ж їх можна знайти працюючими де завгодно: на кухні, в готельному бізнесі і навіть на сцені.

1. Супер кухар

Після незліченних годин, проведених в спеці і духоті за нарізанням локшини вручну (dao xiao mian), у китайського винахідника Кюї Ранкуана з’явилася ідея. Він створив свою власну роботизовану заміну і до 2012 року, як стверджує Ранкуан, він продав три тисячі примірників свого робота-кухаря. Одне натискання кнопки – і цей робот може нарізати 130 смужок тіста для локшини за хвилину, хоча людині все ще потрібно подавати йому тісто для цієї роботи.

2. Балакучі голови

В минулому році два людиноподібних андроїда були направлені в Токійський Національний музей розвитку науки та інновацій. Для роботів Kodomoroid («робот-дитина») і Otonaroid («дорослий робот») було поставлено завдання спілкуватися з публікою. За допомогою людини-оператора ці роботи водили екскурсії і спілкувалися з гостями музею.

3. Робот любові

Цей робот був розроблений компанією Kokoro як секретар і конферансьє. Але він знайшов своє нове покликання в особі любові: у 2010 році його залучили до участі у весіллі молодої пари з робототехнічної індустрії. На самій церемонії, здається, більше уваги діставалося чудо-роботу, ніж союзу двох закоханих. Пастори, священики і свідки, швидше за все, зможуть трохи відпочити.

4. Розумна дівчина

Не дивно, що Японія з головою занурилася, насамперед, в кадрове забезпечення готелів, забезпечуючи готелі максимально можливою кількістю роботозамінників. В готелі «Henn-na Hotel» ви зустрінете двох механічних портьє – звернутися можна до будь-якого. Один гуманоїдного типу з жіночим ім’ям Actdroid (виробництва Kokoro). Другий у вигляді рептилії (трохи простіше в плані функціоналу) – він як і раніше бореться з базовою граматикою, але зате передає атмосферу Парку Юрського періоду. Різні роботизовані працівники також допомагають співробітникам готелю з трансфером багажу та наданням інформації. Все це більше розвага, ніж реалістична бізнес-модель, тому співробітники готелів поки що можуть не турбуватися.

5. Бути самим собою

У США роботизовані помічники в готелях практично не наділяються антропоморфними рисами. Компанія Savioke забезпечує готельну індустрію роботами, які розносять по готелю продукти для гостей і персоналу. Вам більше не доведеться турбуватися про те, у що ви одягнені (або не одягнені), коли потрібно відкрити двері – ці хлопці нічого не тямлять в одязі.

6. Зайдете, коли буде готове?

Якщо організації різних галузей вже «піднімаються зі зброєю в руках», то деякі місцеві виробники тільки починають розвиватися. Студенти одного з національних центрів працюють над створенням робота, який кладе цегляну кладку, об’єднавши цифровий дизайн зі суворими реаліями фізичного будівництва. Хоча робот і має навички в укладанні цегли, він як і раніше відчуває труднощі із запам’ятовуванням свого робочого місця після переміщення. Звичайно, він не так вражає, як машини Tiger Stone, але також вимагає втручання людини для виконання своєї роботи.

7. Заміна на виробництві

Кухар Кюї може і фахівець вузького профілю зі своїм унікальним умінням, але робототехніка постає в зовсім новому світлі, коли мова заходить про адаптованого працівника, який також легко вчиться. Поводження з полегшеними матеріалами та виконання повторюваних дій – ось де найкраще місце для цього робота. Він теж потребує контролю, але цей бот вже займає позиції на складальних конвеєрах по всьому світу. Хоча він все ще не готовий замінити кваліфіковану робочу силу, вам все ж варто подивитися на нього уважніше.

8. Підвищення по службі

Робот RIDC-01 від японської компанії TMSUK був представлений в 2005 році як комбінований пилосос і кіномеханік (з проектором, вбудованим в голову). Ці дві, здавалося б, непоєднуваних функції були адаптовані до його нової посади адміністратора і гіда в одній з лікарень в 2006 році. І якщо його здібності як робота-пилососа відійшли на другий план, то потрібний вам маршрут він охоче покаже на сусідній стіні.

9. Роботи у винограднику

Виноградарство, наука і мистецтво виноробства, здавна було процесом, що виконуються вручну і згідно з традиціями. Однак проект VineRobot додав вдосконалені технології і в це ремесло. Сукупне використання програмного забезпечення, комплекту датчиків, доступу до мережі і самого робота (та, мабуть, не залишилося нічого святого) направлено на то, щоб перейти до виробництва вина нового покоління з менш виснажливими польовими роботами. Мати справу з виноградом – непростий бізнес, тому холодні розважливі машини ще зовсім нескоро зможуть замінити справжніх професіоналів.

10. Модельний бізнес – це непросто

Бути подіумною моделлю, мабуть, важче, ніж здається. Опинившись на Тижні моди в Токіо в 2009 році без будь-яких модних одягів, Міім (або робот HRP-4C) вийшла на подіум, щоб перевірити, чи вона зможе завоювати його. Весільна сукня дизайнера Юмі Кацура дозволило Міім одягатися в одну з брендових речей і надало такий шанс.

11. Зірка майбутнього

Місце, в якому людина точно буде не рада появі своєї синтетичної заміни, це сцена. Кавайная (тобто мила) натура, часто необхідний елемент для японських поп-ідолів, чудово проявляється у реалістичних і перспективних анімованих персонажів, і Hatsune miku відмінне тому підтвердження. Ставите синтезований вокал у мікс – і у вас є нереальна, але досить реалістична для обожнювання фанатів зірка. Hatsune не володіє тілом робота, але розвиток голографічних технологій дозволяє їй перейти до наступного кроку: виступ на концертах «наживо».

12. Відчувати або не відчувати

«Найдавнішій професії» не загрожує небезпека масової втрати звичних співробітників, оскільки існуючим на сьогоднішній день секс-роботам далеко до теплих обіймів. Втім, навіть ці, в прямому сенсі, бездушні куртизанки можуть, зрештою, знайти свою нішу в цьому безсердечному світі. Але їм у будь-якому випадку буде неважливо.

13. Оволодіння основами

Підпис до відео: Всім, хто переживає про те, що роботи перевершують звичайних працівників – можуть бути спокійні.

Натхнення: nlo-mir.ru

 
comments powered by HyperComments