Технології

Ця паперова “гармошка” може стати джерелом енергії для переносної електроніки

Практично всім людям відоме поняття статичної електрики, яка виникає, коли ви розчісуєтися, знімаєте светр чи ходите по синтетичному килиму. Але далеко не всі люди знають, що статична електрика є наслідком так званого трибоелектричного ефекту.

24-01-15-foto-600x464-1

Суть ефекту полягає в тому, коли два різних матеріали неодноразово контактують один з одним своїми поверхнями, то один матеріал “краде” електрони в іншого, створюючи електричний потенціал. І таке явище можна поставити на службу людям, перетворивши його в дешевий, легкий і нешкідливий для навколишнього середовища метод отримання електричної енергії, якою можна живити портативні електронні пристрої.

Жонг Лін Вонг (Zhong Lin Wang), вчений в галузі нанотехнологій з Технологічного університету Джорджії, працює над проблемою використання трибоелектричного ефекту вже досить давно. “Моєю метою є створення дешевих, придатних для вторинної переробки трибоелектричних генераторів, що виготовляються з широкодоступних матеріалів” – говорить Вонг. І, групі Вонга вдалося домогтися досить вагомого результату, використавши в якості основного матеріалу звичайний папір, згорнутий в щось на зразок орігамі.

[ads2] Основою трибоелектричного генератора є звичайний папір для принтера. На його поверхню з одного боку приклеєна тонка алюмінієва фольга, а з іншого боку – тефлонова плівка. Коли “гармошка” складена з такого багатошарового паперу, стискається, поверхня тефлону входить в контакт з поверхнею алюмінію. Коли стискуюче зусилля знімається, поверхні тефлону і алюмінію відокремлюються, і за рахунок трибоелектричного ефекту виникає електричний потенціал, який знімається через мідні дроти, з’єднані з алюмінієвою фольгою.

Дослідний зразок паперового трибоелектричного генератора, показаний на знімку вище, забезпечує електричний потенціал, напругою в 20 Вольт при струмі в 2 мікроампера. Пікова електрична потужність складає 0.14 Ватта на квадратний метр, чого цілком достатньо для того, щоб змусити світитися чотири звичайних світлодіода. Крім джерела енергії, таке трибоелектричне орігамі, в парі з високоточним вимірником напруги, може бути використано в якості простого датчика тиску, здатного навіть визначити справжність покладеної на датчик монети.

Читайте також: Трибоелектрика — енергія, якою раніше нехтували

“Розроблена нами технологія може працювати з різними наборами матеріалів, включаючи тканини, пластмаси, гуму, метал і кераміку” – розповідає Жонг Лін Вонг, – “А нашою основною метою є те, щоб дати можливість використовувати таку технологію в якості ефективного джерела енергії для мереж всіляких датчиків, чи елементів так званого “Інтернету речей” і, звичайно, для переносної електроніки, вбудовуваної в одяг і в предмети повсякденного вжитку “.

Натхнення: dailytechinfo.org


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button