Авто

Салони Jaguar і Land Rover будуть обробляти тканиною з пластикового сміття

Нові Jaguar і Land Rover отримають салон зі сміття

Британський концерн підтвердив, що в наступних поколіннях моделей буде використовувати матеріал Econyl, отриманий з перероблених пластикових відходів.

Jaguar Land Rover

Нове покоління автомобілів преміальних брендів Jaguar і Land Rover отримає інтер’єри, які будуть оброблені матеріалом з переробленого пластикового сміття. Волокно Econyl дебютує в моделях британських марок найближчим часом.

Виробництвом Econyl займається компанія Aquafil, що спеціалізується на випуску синтетичного волокна. На цей матеріал щорічно йде 40 000 тонн нейлону, який збирають по всьому світу. Джерелом сировини служать залишки промислового пластику, обрізки тканини від виробників одягу, старі рибальські сітки і втрачені в океані сітки.

Jaguar Land Rover

Після отримання партії сміття, воно сортується й обробляється, потім проходить процедуру деполімеризації і вже потім перетворюється в волокно Econyl. Всі побічні продукти, наприклад, металеві матеріали або сульфат міді, які виходять в процесі перероблення, збираються і віддаються на інші виробництва для подальшої переробки.

Концерн Jaguar Land Rover має намір використовувати волокно Econyl для виробництва підлогових килимків в салоні і декоративних текстильних панелей оздоблення. Раніше екологічний матеріал вже застосовували для випуску елітного і спортивного одягу, сумок, рюкзаків, купальних костюмів та ремінців для дорогого годинника.

Jaguar Land Rover

Нині екологічні оздоблювальні матеріали застосовуються в моделях Range Rover Evoque і Range Rover, де використовується текстиль Eucalyptus, а електромобіль Jaguar I-Pace можна замовити з обробкою салону тканиною Kvadrat, яка включає в себе волокно з 53 перероблених пластикових пляшок.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button