Екологія

Зміна клімату більше «нагріло» ночі, ніж дні

Зростаюча концентрація парникових газів в атмосфері нагріває нашу планету з лякаючою швидкістю. Як виявилося, відбувається цей процес не зовсім «рівномірно». Нове дослідження говорить про те, що глобальне потепління більше позначається на температурі ночей, ніж днів.

Image by Pixabay

Швидке підвищення температури ночей, безумовно, порадує любителів вечірок і прогулянок по вечорах. Однак вчені говорять, що це погано, дуже погано.

Вчені давно знають, що деякі регіони, наприклад Арктика, нагріваються швидше, ніж інші, але досліджень на тему того, як зміна клімату впливає на денну та нічну температуру, практично не було. А оскільки різні організми живуть в різному ритмі і виконують свої основні завдання в різний час дня чи ночі, вчені вважають, що нерівномірне потепління може призвести до того, що деякі стануть більш уразливі, ніж інші.

Щоб простежити, як глобальне потепління впливає на температуру в різний час, вчені з Університету Ексетера звернулися до годинних записів температури, хмарного покриву, питомої вологості і опадів, щоб виміряти різницю між нічним і денним підвищенням температури. Це моделювання було застосовано до періоду потепління між 1983 і 2017 роками. Виявилося, що різниця в середньорічній температурі між днем і вночі становить понад 0,25 ° C на більш ніж половині земної поверхні.

На думку команди, це асиметричне явище потепління значною мірою обумовлено зрушеннями хмарного покриву, велика кількість хмар допомагає зберігати землю прохолодною днем і утримувати тепло вночі. У місцях зі зниженим хмарним покровом спостерігалося зворотне, що призводило до швидшого потепління вдень.

«Асиметрія потепління має значні наслідки для природного світу», — каже провідний автор дослідження доктор Деніел Кокс. «Ми виявили, що більше нічне потепління пов’язане з тим, що клімат стає більш вологим, і це, як було показано, має важливі наслідки для росту рослин і того, як взаємодіють види, такі як комахи і ссавці. І навпаки, ми також помітили, що сильніше денне потепління пов’язане з більш сухими умовами, що підвищує уразливість видів до теплового стресу і зневоднення ».

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»