Технології

Американці створили порошок, який здатний забезпечити армію енергією

Сучасна армія в більшості випадків покладається на різну техніку та прилади, що працюють від електричної енергії. Але що робити, якщо всі акумулятори в ході виконання багатоденної бойової операції сіли, а генератора під рукою немає? Американські військові розробили диво-порошок, навіть маленька жменя якого, контактуючи з водою, здатна виробити вражаючу кількість енергії, якої цілком вистачить для того, щоб зарядити важливі прилади.


Рішення прийшло до вчених в результаті щасливої випадковості. В ході одного з експериментів Дослідної лабораторії американської армії вчені змішали наногальванічний порошок на основі алюмінію з водою і стали свідками неймовірно бурхливої реакції – вода почала дуже сильно вирувати. При подальшому дослідженні вияснилось, що реакція стала продуктом гідролізу, в результаті якого вода розщепилася на складові молекули кисню і водню. Раніше алюміній вже застосовувався для одержання водню, але для запуску такого процесу був необхідний каталізатор у вигляді температури, хімічних компонентів або електрики.
Американцы создали порошок, способный обеспечить армию энергией
Новий наноматеріал зробив можливим здійснення гідролізу без усіляких добавок і додаткових впливів ззовні. Просто насипаєш порошок у воду і отримуєш енергію. При цьому реакція відбувається дуже швидко. Вчені підрахували, що таким чином з 1 кілограма порошку можна зробити 220 кіловат енергії всього за 3 хвилини. Вражає, чи не правда? В ході лабораторних тестів вчені зібрали невелику радіокеровану модель танка і обладнали її гідролізним двигуном на основі нового матеріалу. Дослідники впевнені, що поточну ефективність порошку у майбутньому можна буде збільшити як мінімум удвічі.

В майбутньому, як стверджують дослідники, буде можливо створювати механізми з даного матеріалу. Наприклад, дрони або роботів, які в разі потреби змогли б розчиняти власні деталі для перезарядки акумуляторів. Це, крім усього іншого, стане безпечним способом самознищення стратегічно важливих видів озброєння. Але найімовірніше, американська армія насамперед придумає, як постачати цим нанопорошком своїх солдат, аби ті могли витягати з нього енергію в польових умовах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button