Наука

Лікарняний супергрибок Candida auris виявлений на пляжі віддаленого острова

Зразки, взяті з Андаманських і Нікобарських островів, виявили присутність як мультирезистентних, так і чутливих до ліків ізолятів грибка Candida auris.

Дослідники підтвердили присутність в дикій природі Candida auris. Це грибок з множинною лікарською стійкістю, який часто зустрічається в лікарнях. Отримані дані можуть дати вченим уявлення про патогенність, який загрожує пацієнтам в стаціонарі. У тому числі й тим, хто лікується від COVID-19.

Виявлений близько десяти років тому, Candida auris визнаний «грибковим патогеном з множинною лікарською стійкістю». Він викликає важкі інфекції у госпіталізованих пацієнтів. Однак походження C. auris в природі та швидке придбання їм множинної лікарської стійкості залишалися загадкою.

Грибок Candida auris вперше привернув увагу дослідників, лікарів і суспільства в усьому світі відносно недавно, коли в засобах масової інформації з’явилися повідомлення про інфекцію, не тільки резистентної до традиційних засобів терапії, а й смертельно небезпечною. Найраніший випадок захворювання, викликаний цим видом грибка, був ідентифікований в Японії ретроспективно і відноситься до 1996 року. З 2009 року пацієнти, інфіковані Candida auris, були зареєстровані вже на всіх континентах (за винятком Австралії та Антарктиди). Зараз виявлення та лікування пацієнтів з цим видом кандидозу досить проблематичні (так само як і боротьба зі спалахами захворювання), а причини його виникнення неясні. Огляд даної проблеми, виконаний професором Університету Абердіна (Великобританія) Аділь Варріс (Adilia Warris), опублікований у вересневому випуску журналу «Archives of Disease in Childhood».

Примітно, що зразки, взяті з солончаків і пляжів віддалених Андаманських і Нікобарських островів Індії в Бенгальській затоці, виявили ізоляти C. auris зі звичайною лікарською стійкістю і множинною. Зразки з «дикої природи» підтверджують, що грибок — це організм навколишнього середовища.

Хоча ізоляти C. auris, виявлені на пляжі, мають множинною лікарською стійкістю, ті, що були виявлені в більш віддалених солончаках Андаманських островів, які не були стійкі до звичайних протигрибкових препаратів.

Досі не проводилося ніяких екологічних досліджень для вивчення присутності C. auris за межами лікарень. У лікарняних умовах грибок зазвичай виявляється у пацієнтів з ослабленим імунітетом при тривалій госпіталізації. Пацієнти, які потребують використання інвазивних пристроїв — катетерів, трубок для годування і дихання, особливо уразливі для інфекцій, що викликаються грибком або дріжджами.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button