Екологія

Пестициди викликають ненормальний ріст мозку у бджіл

Бджоли зникають. Давно відомо, що цей сумний факт безпосередньо пов’язаний з використанням пестицидів, які активно застосовуються у сучасному сільському господарстві. Довгий час дослідники не могли зрозуміти механізм впливу хімікатів на організм комах, які по праву вважаються одними з найважливіших для людини. Згідно з розрахунками, планета Земля повністю позбудеться бджіл вже через 25 років, що в свою чергу призведе до зниження не тільки кількості меду на полицях магазинів, але і зменшить виробництво світового продовольства до 75%, оскільки бджоли виконують найважливішу функцію в розмноженні сільськогосподарських культур. Для більш детального вивчення причин загибелі комах, вчені провели ряд досліджень, які показали, що пестициди здатні впливати на розвиток мозку бджіл, викликаючи зниження його активності.

Пестициды вызывают ненормальный рост мозга у пчел
Пестициди знищують вірних помічників людини — бджіл

Чому вимирають бджоли?

Бджоли — найважливіші для світової екосистеми організми, про неймовірний рівень інтелекту яких ми вже не раз писали в наших статтях. Незважаючи на свої крихітні розміри, бджолам вдається вносити найважливіший внесок у добробут безлічі екосистем, виконуючи при цьому всього лише одну функцію — функцію обпилювачів. Здійснюючи своє головне завдання, бджоли допомагають розмножуватися і рости рослинам, таким чином здійснюючи безпосередній вплив і на людину. На жаль, як стверджують фахівці, нині відзначається не тільки зниження кількості та якості сільськогосподарських культур, але і самих запилювачів, оскільки деякі види бджіл вже зараз знаходяться на межі вимирання. Вперше стаття про вплив хімічних речовин на організм комах була опублікована в журналі Imperial College London.

Вирішивши вивчити вплив пестицидів на мозок бджіл, вчені виділили кілька лялечок джмелів, подаючи їм для харчування нектар, забруднений пестицидами. Народжені бджоли були проскановані за допомогою технології мікро-комп’ютерної томографії, однак результати проведеного експерименту не порадують зоозахисників: мозок молодих джмелів не зміг правильно розвинутися. В результаті отриманих пошкоджень області мозку, що відповідають за навчання, бджоли вже не могли повноцінно виконувати свої функції, підриваючи тим самим виживання всієї колонії.

Пестициды вызывают ненормальный рост мозга у пчел
Комп’ютерна томографія мозку джмеля показала відхилення від норми в області, що відповідає за навчання

Після аналізу результатів комп’ютерної томографії, вчені також виявили, що групи бджіл, які протягом тривалого часу зазнавали впливу пестицидів, мали аномальну будову мозку. Так зване “грибне тіло”, яке відповідає за здатність бджіл до навчання, показувало значно менший розмір у порівнянні з іншими групами. Фахівцям також вдалося прийти до думки, що у колонії бджіл, яка була піддана пестицидному впливу з найбільш раннього віку, були відзначені вкрай слабкі здібності до навчання. Після проведення повторного сканування, вчені відзначили, що мозок личинкової групи ніяк не змінився навіть після повного виключення шкідливих речовин з раціону комах.

Варто відзначити, що пестициди погано впливають не тільки на організм бджіл, але і на нас з вами. Щодня вживаючи овочі, фрукти і навіть різні види круп, ми можемо отримати симптоми отруєння у разі, якщо концентрація хімічних речовин в продуктах харчування буде перевищувати допустиму норму. Однак незважаючи на всю токсичність застосовуваних добавок, фермери досі активно застосовують підтримуючі суміші для захисту полів від хвороб і припиняти, на жаль, не збираються.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button