Земля

Сейсмологи розкрили загадку підземного гулу, який було чути в усьому світі

Загадку підземного гулу, який було чути в усьому світі в 2018 році, нарешті розкрили. Німецькі сейсмологи кажуть, що причиною аномалії стало народження нового вулкана.

Таємничий сейсмічний звук, ймовірно, було викликано незвичайною геологічною подією — гуркотом заповненого магмою резервуара глибоко під Індійським океаном. Нове дослідження Потсдамського центру наук про Землі показало, що гул походив завдяки народженню нового вулкана. Через кілька місяців після події він з’явився біля узбережжя острова Майотта, між Мадагаскаром і Мозамбіком. Вчені розповіли, як магма, розташована приблизно 35 кілометрів під дном океану, мігрувала вгору, подорожуючи через земну кору, поки не досягла морського дна.

Феномен почався в травні 2018 року, коли глобальні агентства з моніторингу землетрусів виявили тисячі поштовхів біля Майотти, в тому числі магнітудою 5,9. Воно було найбільшим з коли-небудь виявлених в регіоні. Потім у листопаді 2018 року сейсмологи зафіксували дивні звуки тривалістю до 40 хвилин. У 2019 році французька океанографічна експедиція знайшла величезний вулкан, довжиною близько 5 км і висотою майже в 0,8 км. Дослідники підрахували, що всього близько 1,5 куб. км магми вийшло на поверхню. Хоча вулкан в даний час сформувався, землетруси можуть загрожувати цього регіону.

Натхнення: dni24.com

Кнопка «Наверх»
Закрыть