Земля

ВООЗ зафіксувала наймасштабнішу епідемію кору у світі

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), в Демократичній Республіці Конго (ДРК) з початку 2019 року виявлено понад 310 тис. випадків захворювання на кір. Більше 6 тис. хворих померли. ВООЗ, за її оцінками, необхідні додатково $40 млн на вакцинацію, профілактику та лікування.

Зареєстрований в минулому році в Демократичній Республіці Конго спалах кору був визнаний епідемією в червні 2019 року після того, як всі 26 провінцій країни повідомили про виявлення численних випадків цього гострого інфекційного захворювання з високим рівнем зараження. За весь 2019 рік, за оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, в ДРК було виявлено понад 310 тис. випадків захворювання і випадків, коли виникла підозра на кір.

Більше 6 тис. хворих на кір конголезців померли. ВООЗ назвала цю епідемію найсерйознішою в світі.

За оцінками організації, необхідно терміново розширити вакцинацію населення, особливо дітей, оскільки в 25% випадків хворими були діти у віці до п’яти років, коли організм найбільш вразливий для вірусу.

До теперішнього моменту зусиллями ВООЗ, Міністерства охорони здоров’я ДРК, Глобального альянсу з вакцин та імунізації вдалося зробити щеплення 18 млн дітей у віці до п’яти років. Однак в окремих районах країни, рівень імунізації залишається дуже низьким.

У заяві з приводу епідемії ВООЗ відзначила, що їй вдалося залучити $27,6 млн на вакцинацію, профілактику та лікування хворих на кір в ДРК. Однак гостро необхідні ще $40 млн, щоб розширити вакцинацію у віковій групі 6-14 років та забезпечити належний догляд за хворими.

«Ми робимо все можливе, щоб приборкати цю епідемію. Але щоб домогтися повного успіху, ми повинні зробити так, щоб жодна дитина не піддавалася ризику смерті від захворювання, яке легко запобігти простою вакцинацією»,— зазначив у своїй заяві регіональний директор ВООЗ Матшідісо Моеті.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть