Земля

Секрет пірамід розкрито!

Є безліч мальовничих історій про людей, які намагалися розкрити секрети будівництва єгипетських пірамід – а разом з тим виявити приховані кімнати і коридори. Новий міжнародний проект націлений на сканування кам’яних стін цих древніх споруд з використанням космічних променів.

06-11-15-foto-600x336-1

По суті, проект ScanPyramids буде використовувати кілька різних методів передового неінвазивного сканування пірамід у Гізі і Дахшуре: тепловізійне сканування, сканування за допомогою безпілотників і методика мюонної томографії. Проект стартує в листопаді 2016 і працюватиме протягом усього року за підтримки Міністерства старожитностей Єгипту.

Мюона томографія працює подібно рентгенівському скануванню або Георадар, за винятком того, що задіє мюонні космічні промені, а не рентгенівські або радіохвилі. Високоенергетичні космічні промені можуть проникати глибше в дуже щільні субстанції – начебто каменів, які використовувалися при будівництві пірамід.

Втім, космічні промені на основі мюонів не вперше адаптуються для археологічних цілей. У 1950-х роках інженер Е. П. Джордж використовував мюону методику для вимірювання австралійського тунелю.

Більш відомий випадок співпраці лауреата Нобелівської премії з фізики Луїса Альвареса з єгипетськими археологами в 1960-х роках для пошуку імовірно прихованих камер в піраміді Хефрена в Гізі. Він створив тип мюонного детектора, відомого як іскрова камера, під пірамідою. Ідея полягала в тому, що прихована камера буде не такою щільною, як інша частина будівлі. Через неї проникало б більше мюонів, і це повинно було добре відбитися на кінцевому зображенні.

І це спрацювало – як доказ принципу, принаймні. Вони побачили порожнечу в структурі піраміди. На жаль, прихованих кімнат виявлено не було. Але мюона томографія з тих пір стала популярним методом візуалізації.

Мюони використовуються для виявлення ядерних матеріалів, що незаконно перевозяться через кордон, а також для моніторингу активних вулканів, щоб визначити, коли вони можуть спалахнути. У 2008 році вчені з Університету Техасу в Остіні спробували пройти по стопах Альвареса, перепрофілювавши старі мюонні детектори для пошуку можливих прихованих руїн майя в Белізі.

Тепер мюонні детектори знову застосовують для сканування єгипетських пірамід. Одне із спірних питань, яке намагаються вирішити таким чином, це природа загадкових спіральних структур в пірамідах. Деякі археологи сходяться на думці з французьким архітектором Жаном-П’єром Гудіні, мовляв, що це свідчення того, що ці структури будували зсередини.

Інші налаштовані скептично. Мехді Таюбі, член проекту ScanPyramids, хоче, щоб команда вчених трималася скромно, оскільки до них дуже багато людей намагалися розгадати секрети пірамід. «Але ми в збудженні. Якщо ми щось знайдемо, це дозволить зрозуміти, як були побудовані піраміди – а це одна з найбільших загадок ».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button