Земля

Американські вчені впевнені, що в найближчому майбутньому лід в Арктиці «буде танути на очах»

Американські вчені отримали днями результати нових досліджень, згідно з якими проблеми танення льодів в Арктиці набувають все більш гострий характер. Настільки сильна зміна клімату призвело до більш стрімкого скорочення площі льодового покриття в Північному Льодовитому океані.

1-08-03-2015-600-391

Двоє вчених, Рон Ліндсей і Аксель Швайгер з Вашингтонського університету, зібрали і проаналізували інформацію про танення в цьому регіоні льодовиків за останні 40 років. «У нас був доступ до всіх необхідних даними з супутників, літаків, кораблів і навіть підводних човнів, завдяки яким ми з’ясували, що крижаний покрив в Арктиці зменшився на 65%», – зазначає у своїй роботі Ліндсей.

Однак, в ході більш детального аналізу всієї зібраної інформації, наукові співробітники переконалися в тому, що, починаючи з 2000 року, процес скорочення площі льоду в найхолоднішому океані планети став нарощувати темпи. «У сьогоднішніх умовах льодове покриття Арктичного басейну буде скорочуватися по 45 см за 10 років. Лід буде просто танути на очах. Безумовно ми знали, що це відбувається, але раніше ми не мали поняття, наскільки швидкий процес танення льодовиків », – говорять вчені.

Читайте також: Арктика до кінця 21 століття залишатиметься в літній час без льоду

У 2017 році представники Національного управління з аеронавтики і космічного простору США (НАСА) планують запустити на навколоземну орбіту науковий супутник ICESat-2. Космічний апарат за допомогою лазерної системи буде вивчати зміни клімату на планеті і збирати дані про пересування льодів на полюсах. Вартість апарату становить понад $ 96 млн. Планується, що він буде працювати на орбіті від трьох до семи років.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button