Земля

Майже на 40% скоротилася популяція сірих китів біля західного узбережжя Північної Америки

Згідно з недавнім звітом Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) кількість сірих китів, що мігрують уздовж Тихоокеанського узбережжя Північної Америки, неухильно знижується з 2016 року, коли був зареєстрований максимум — 27 000 особин.

Цього року фахівці нарахували лише 16 650 китів. Крім того, зараз дослідники відзначають найменшу кількість дитинчат за всю історію спостережень — 217 новорічних, тоді як минулого року їх налічувалося 383. Це найнижчий показник з 1994 року, коли почалися такі підрахунки, повідомляє NOAA.

Вчені вважають, що таке скорочення популяції може бути пов’язано з декількома факторами, включаючи зміни навколишнього середовища, які в свою чергу, вплинули на звичний раціон китів — крихітних ракоподібних та інших безхребетних, на яких ті полюють в Арктиці.

За даними NOAA, сірі кити в східній частині Тихого океану і раніше стикалися з різким зниженням чисельності, наприклад, в кінці 1980-х і початку 1990-х років, коли їх кількість також скоротилася приблизно на 40%, перш ніж знову відновитися. Але пильної уваги заслуговує той факт, що в останні два роки було знайдено екстремально багато тварин, які викинулися на берег. Так, з приблизно 600 китів, знайдених мертвими на пляжах з 2019 по цей рік, багато виглядали виснаженими, хоча деякі померли і з інших причин, таких як зіткнення з судами або через напад косаток.

Сірі кити одні з найбільших ссавців на Землі. Їх вага досягає 41 тонни, а довжина – 15 метрів, вони відомі своєю щорічною міграцією на 16 000 км між місцями нагулу в Арктиці і місцями розмноження біля берегів Мексики. Комерційний китобійний промисел колись поставив сірих китів на межу вимирання, але коли чисельність тварин відновилася, вони були виключені зі списку зникаючих видів у 1994 році.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button