Технології

Створена технологія опріснення води з майже 100% ККД

Інженери Каліфорнійського університету в Ріверсайді розробили новий спосіб відновлення придатної для пиття води з висококонцентрованих сольових розчинів з майже 100% виходом.

Создана технология опреснения воды с почти 100% КПД

Цей винахід дозволить ефективніше боротися з нестачею прісної води в посушливих регіонах і скоротити обсяг мінералізованих стічних вод.

На сьогодні найпоширенішим методом опріснення морської та жорсткої води, а також стічних вод є зворотний осмос, але він не здатний впоратися з високими концентраціями солі. Такі розсоли у великому обсязі утворюються в результаті зворотного осмосу і гідравлічних розривів пластів (в нафтогазовій галузі) і вимагають обережної утилізації щоб уникнути шкоди для навколишнього середовища.

Вчені взяли за основу інший спосіб, дистиляцію через мембрану, коли тепло перетворює воду на пару, яка проходячи через мембрану, затримує сіль. Однак, гарячий розсіл викликає сильну корозію, тому потрібна постійна заміна комплектуючих. Крім того, одноразове проходження відновлює менше 10% води з розсолу.

“В ідеальному сценарії термальне опріснення дозволяє відновлювати всю воду з розсолу, залишаючи невеликий обсяг твердої кристалічної солі, яку можна було б використовувати або утилізувати, — говорить Девід Джассби, керівник проекту. — На жаль, сучасний процес опріснення вимагає постійної подачі гарячого розсолу на мембрану, що скорочує відновлення води до приблизно 6%.2

Для того щоб поліпшити цю технологію, дослідники розробили самогріючу мембрану з вуглецевих нанотрубок, які нагрівають розсіл тільки на поверхні мембрани. Це скорочує кількість тепла, яке потрібне для всього процесу, та підвищує вихід відновленої води майже до 100%.

В допомогу прибережним містам і посушливим регіонам, які потребують зрошення, стартап Atmocean створив опріснювач, що працює на енергії хвиль і не вимагають додаткових енерговитрат. Кожен блок займає площу 60 на 60 м і виробляє прісну воду, достатню для поливу 30 га землі, повідомляє econet.ru

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button