Технології

Новий 3D-принтер можна використовувати всередині людського тіла

Нова роботизована система може друкувати клітини на органах всередині тіла.

Інженери з Університету Нового Південного Уельсу розширили потенціал 3D-біодруку. Їх м’яка роботизована рука може друкувати безпосередньо на органах і тканинах всередині людського тіла.

Її особливість в тому, що роборуку можна вставляти в тіло як ендоскоп і доставляти біоматеріали безпосередньо на поверхню органів і тканин. Інженери створили концептуальний прототип пристрою -F3DB. Він управляється зовні і складається з довгої, гнучкої роботизованої руки, в кінці якої знаходиться дуже маневрена поворотна головка. Вона “друкує” біочорнила через мініатюрне багатонаправлене сопло.

Інженери протестували F3DB поза тілом на плоских і вигнутих поверхнях, в тому числі всередині штучної товстої кишки і на поверхні нирки свині. Виявилося, що після друку більшість клітин все ще залишилися живі.

Існуючі методи 3D-біодруку вимагають, щоб біоматеріали були зроблені поза тілом, а їх імплантація в людину зазвичай вимагає великої операції на відкритому полі, яка збільшує ризик зараження. Тепер вчені можуть вирішити відразу дві проблеми за допомогою одного пристрою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button