Технології

У NASA готуються до висадки на Марс

Національне управління США по аеронавтиці і дослідженню космічного простору (НАСА) провело перші в історії випробування надувного аеродинамічного сповільнювача надзвукової швидкості, який передбачається використовувати при посадці космічних кораблів на Марс.

foto_cikavosti_29.06.2014_resized

З ракетного полігону ВПС США, розташованого на Гаваях, стартував літальний апарат, що нагадує за формою літаючу тарілку, оснащений реактивними двигунами, надувним сповільнювачем і парашутом. Він досяг стратосфери, набрав швидкість, яка перевищує в більш ніж в 3,5 рази швидкість звуку, після чого здійснив гальмування і посадку, як це зробив би корабель при польоті на Марс. В Лабораторії реактивного руху пояснили:

” Наша мета – створення умов, схожих з параметрами при входженні корабля в атмосферу Марса. Гальмівна система буде активізована на швидкості 3,8 Маха”.

Літальний апарат був забезпечений гігантським парашутом діаметром 33,5 метра, який у майбутньому повинен забезпечити успішне десантування на Марс важких вантажів, у тому числі, житлових модулів і космічних апаратів для повернення екіпажів на Землю.

Читайте також: Політ на Марс необхідний для виживання людського роду — відео

У відповідності з планами по дослідженню космічного простору США розраховує здійснити політ людини на Марс в 2030-і роки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button