Всесвіт

Серед 10 мільйонів зірок не знайшли жодного сигналу, який вказує на позаземну цивілізацію

Всебічно вивчивши регіон зоряного неба в районі сузір’я Вітрила, австралійські астрономи не зафіксували жодного натяку на низькочастотні радіосигнали від гіпотетичних інопланетних цивілізацій. В цілому вчені досліджували ділянку неба більш ніж з 10 мільйонами зірок, а також 75 екзопланет.

Image by Rene Tittmann from Pixabay

Результати нового масштабного дослідження опубліковані в Publications of the Astronomical Society of Australia. Сузір’я Вели, або українською Вітрила, належать до Південної півкулі неба. Їх південна межа проходить по самим зоряним областям Чумацького Шляху. Воно займає площу в 499,6 квадратного градуса і містить 195 зірок, видимих неозброєних оком, а також мільйони тих, що не видно без телескопа.

Спостереження проводили на базі обсерваторії Murchison Widefield Array (MWA) в Австралії. В результаті вчені з Кертінського університету Міжнародного центру радіоастрономічних досліджень (ICRAR) (Австралія) не виявили жодного низькочастотного сигналу, який міг би належати позаземній цивілізації.

Автор: Smarty – Власна робота, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15813304

У цій роботі були вивчені сигнали від шести екзопланет. Якщо додати результати двох минулих досліджень тих же вчених, то астрономи «перевірили» на наявність сигналів в цілому 75 відомих екзопланет. І все ж нічого не знайшли. Аналогічні результати показав аналіз розрахунку верхніх меж ефективної ізотропно-випромінюваної потужності більш ніж 10 мільйонів зірок в області сузір’я Вітрила. Настільки великий огляд неба, за словами вчених, став найбільшим в рамках проєкту з пошуку позаземного розуму – SETI.

Таким чином, астрономи попереджають, що проєкту належить пройти ще дуже довгий шлях, а подібні результати їх не розчаровують, оскільки показують, як легко вести пошук інопланетного розуму майже випадково, досліджуючи інші астрофізичні явища.

Тим більше що людям насправді невідомо, яку технологію здатна розробити неземна цивілізація – як зразок наука може ґрунтуватися лише на власних технологіях. До того ж астрономи «розглянули» лише близько 10 мільйонів зірок, а в Чумацькому Шляху, за різними оцінками, їх від 100 до 400 мільярдів.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button