Екологія

Забруднення води зруйнувало імунну систему коралів

Біологи Флоридського міжнародного університету виявили, що високі рівні забруднюючих речовин, що потрапляють у стічні води, роблять корали більш сприйнятливими до інфекцій.

https://www.nasa.gov/feature/goddard/2017/the-changing-colors-of-our-living-planet

Через свої місця існування корали сильно схильні до інфекцій і пошкоджень. Риби врізаються в них і можуть навіть кусати, завдаючи рани і забруднюючи їх бактеріями. Однак корали зазвичай можуть швидко відновлюватися. Спеціальні імунні білки відразу ж приступають до роботи – вони закривають рану і загоюють тканини.

Автори нового дослідження, опублікованого в журналі Frontiers in Marine Science, хотіли подивитися, чи впливає забруднення навколишнього середовища на роботу імунної системи коралів і їх природне загоєння. Попередні дослідження показали, що речовини, які забруднюють морські води, руйнують прибережні екосистеми, викликаючи безліч негативних ефектів – від мертвих зон без морських організмів до шкідливого цвітіння водоростей.

Вчені також встановили зв’язок між забрудненням навколишнього середовища і високими темпами знебарвлення коралів, бактеріальними інфекціями і поширенням хвороб в рифах. Дослідники оцінювали імунітет різних фрагментів коралів у водах на території штату Флорида. Для цього автори вимірювали рівень імунних білків до і після пошкодження коралів.

Виявилося, що в забрудненій воді у коралів були нижчі рівні головних імунних білків. Однак найважливішим відкриттям було те, що корали в брудній воді мали низький рівень білків ще до того, як їх пошкодили. Це означає, що на імунітет цих організмів роблять сильний вплив забруднювачі в їх природному середовищі. Серед цих забруднювачів вчені знайшли сліди азотних і фосфатних добрив.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button